Projekto tikslas: skatinti Ukrainos moterų socialinį aktyvumą, inicijuojant mokslinę, edukacinę ir kultūrinę partnerystę, įgalinant jas asmeninei karjerai ir skleidžiant naują požiūrį į lyčių aspekto integravimą.

Projekto fondas: Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos vykdomos programos „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas“ lėšomis. Bendra projekto vertė – 20000 Lt.

Projekto trukmė: 2011 gegužės 1 d. iki 2011 lapkričio 30 d.

Projekto komanda: Projekto įgyvendinimą koordinuoja KTU Socialinių mokslų fakulteto Lyčių studijų centras. Projektas vykdomas kartu su užsienio partneriais – Ukrainos Charkovo srities Lyčių išteklių centru ir Lyčių švietimo centru, įsikūrusiu Ukrainos nacionaliniame technikos universitete ,,Kijevo politechnikos institutas“.Vilniaus universitetui atstovauja Kauno humanitarinio fakulteto Filosofijos ir kultūros studijų katedros docentės socialinių mokslų daktarės Aistė Urbonienė ir Virginija Jurėnienė.

Projektas įgyvendinamas dviem etapais:

• 2011 m. rugpjūčio 22-26 d. Lietuvoje (Kauno technologijos universitete ir Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete) vyks mokymai, kuriuose dalyvaus Ukrainos partnerių atrinktos 6 savo bendruomenėse aktyvios moterys iš Kijevo ir Charkovo. Jos bus rengiamos tapti multiplikatorėmis programos, skirtos moterų patraukliosios lyderystės gebėjimams ugdyti ir edukacinės filantropijos supratimui gilinti. Mokymų metu teorinės žinios bus derinamos su praktine patirtimi, lankantis Europos lyčių lygybės institute, moterų vadovaujamose Lietuvos verslo ir nevyriausybinėse organizacijose.
  • Š. m. spalio mėnesįdoc. dr. A. Urbonienė ir doc. dr. V. Jurėnienė dalyvaus tarptautinėje mokslinėje konferencijoje Women in Science and Education: Past, Present, Future (Kijevas, Ukraina). Savo moksliniuose pranešimuose jos pristatys gerąją patirtį lyčių santykių mokslinių tyrimų klausimais Lietuvoje.

Šio tarptautinio projekto dalyviai abipusiai suinteresuoti plėsti edukacinius ir kultūrinius ryšius tarp Lietuvos ir Ukrainos mokslininkių, tyrinėjančių lyčių lygybės problemas, ir tarp bendruomenės aktyvisčių. Įgyvendinant tarptautinį projektą „Moters įgalinimas asmeninei karjerai: savipagalbos grupių veiklos bendruomenėje skatinimas“ siekiama sukurti reikšmingą pagrindą tolimesniam bendradarbiavimui ir informacijos apie lygias lyčių galimybes sklaidai projekte dalyvaujančių šalių akademinėse bendruomenėse ir plačiajai visuomenei.