vukhf economia smallŠ.m. kovo ir balandžio mėnesiais Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas kvietė žaisti Europos centrinio banko sukurtą monetarinės politikos žaidimą „Economia“.

Žaidimo tikslas – žaismingai susipažinti su ekonominiais terminais, palūkanų normos poveikiu šalies ekonomikai bei ekonominio prognozavimo pagrindais. Fakulteto socialinių, humanitarinių ir fizinių mokslų studijų programose aktyviai taikoma dalykinių žaidimų ir simuliacijų metodika. Įvairūs realias situacijas modeliuojantys žaidimai yra viena iš efektyviausių žinių ir gebėjimų įsisavinimo formų rengiant kvalifikuotus profesionalus ateities darbo rinkai.

Per du mėnesius „Economia“ žaidime dalyvavo mokytojai ir moksleiviai iš 20-ties Lietuvos savivaldybių mokyklų.

Žaidimo dalyviai varžėsi dėl pagrindinių prizų: 10 planšetinių kompiuterių iPad Mini ir 10 stipendijų po 1000 lt.

Gegužės 24 d. Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete įvyko „Economia“ žaidimo apdovanojimų renginys.  Nugalėtojus sveikino fakulteto dekanas doc. dr. Kęstutis Driaunys ir žaidimo „Economia“ iniciatorius filosofijos ir kultūros studijų katedros vedėjas doc. dr. Donatas Pilinkus.

Pagrindinius prizus, t.y. planšetinius kompiuterius, laimėjo:

1. Justas Janonis (Kauno Jėzuitų gimnazija);
  2. Mantas Kliučininkas (Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija);
  3. Adomas Boruta (Kauno Jėzuitų gimnazija);
  4. Jonas Kaučikas (Kauno Jėzuitų gimnazija);
  5. Emilis Nečionis (Kauno r. Lapių pagrindinė mokykla);
  6. Ieva Norkienė (Alytaus r. Pivašiūnų vidurinė mokykla);
  7. Lukas Kundortas (Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokykla);
  8. Lidija Žičiūtė (Kauno Kazio Griniaus progimnazija);
  9. Adelė Lipavičiūtė (Kauno Jėzuitų gimnazija);
  10. Jurgis Kišūnas (Alytaus Jotvingių gimnazija).

Kitas pagrindinis žaidimo prizas – 1000 Lt vienkartinė stipendija – bus įteikta dešimčiai šiais metais įstojusių VU Kauno humanitarinio fakulteto studentų, kurie pasiekė geriausią rezultatą žaidime „Economia“ ir kurie nelaimėjo kito pagrindinio prizo.

Be to, žaidimo „Economia“ idėjos iniciatorius doc. dr. Dontas Pilinkus pažadėjo, kad kitais mokslo metais konkursas bus vykdomas toliau, o numatomas pagrindinis prizas – kelionė į Europos centrinį banką Vokietijoje!

Dėkojame „Economia“ žaidimo rėmėjams: „iDeal“, „iDream“, Europos centriniam bankui, Kauno šachmatų federacijai, UAB „Dangaus Pupos“, Lietuvos Bankui.