olympic movie VUKHF2015 m. balandžio 29 – gegužės 20 dienomis Germanų filologijos katedros profesorės dr. Loretos Ulvydienės kvietimu fakultete lankėsi socialinio verslo kompanijos „Health Programs“ vadovas ir sveikatos programų „Sveika nugara“ bei  „AntiStress“ autorius kineziterapeutas Nerijus Braždžiūnas.  Jo paskaitose  ir kūrybinėse dirbtuvėse Audiovizualinio vertimo studijų programos studentams buvo pristatytas pozityvios animacijos projektas, kurį vykdo „Health Programs“, o studentai  pakviesti dalyvauti jame įgarsinant kuriamą filmą.

Paskaitoje  „Sveika ateitis: prevencinės programos naudojant pozityvią animaciją“ kineziterapeutas Nerijus Braždžiūnas pasakojo apie audiovizualinės produkcijos naudojimo visuomenės sveikatinimui galimybes.Pasak N. Braždžiūno, socialinio verslo kompanija „Health Programs“ siekia padėti žmonėms tapti sveikesniais ir tokiu būdu užtikrinti geresnę gyvenimo kokybę bei sveikesnę ateitį. Šiuo metu ji kuria filmą, paremtą olimpinėmis istorijomis (Healthy Olympic movie), kuris taps sporto, sveikatos, fizinių savybių ir gerbūvio metraščiu. Filmas skirtas 2016 m. vasaros Olimpinėms žaidynėms Rio De Žaneiro, Brazilijoje. „Šiuo filmu siekiama pozityvios animacijos pagalba priminti ir įtikinančiai pademonstruoti pasaulio vaikams fizinio aktyvumo svarbą.“ – akcentavo lektorius.

olympic movie vu khf 2015Gegužės 20 d. fakultete vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse fakulteto Audiovizualinio vertimo studijų programos studentai turėjo galimybę išbandyti vertimo įgūdžius įgarsindami šio filmo herojus. Penkiomis realiomis vasaros olimpinėmis istorijomis paremtas pozityvios animacijos filmas gali padėti kurti sveikesnę žmonijos ateitį, įsitikinęs N. Braždžiūnas. Pasak jo, kuriamame animaciniame filme kiekviena šalis pristatys savo išrinktą atletą, atitinkantį vieną fizinę savybę: lietuvių atletas įkūnys  jėgą, amerikiečių –  ištvermę, rusų –  lankstumą, arabų – pusiausvyrą, kinų – greitį. Filmo tęsinyje (2017-2018 m.) apie Olimpines žaidynes bus įtrauktos žiemos sporto šakos.

olympic movie ALEKNA„Health Programs“ kuriamame filme papasakoti savo istoriją jau sutiko garsiausias Lietuvos lengvaatletis, disko metikas Virgilijus Alekna – 2000 m. ir 2004 m. vasaros Olimpinių žaidynių čempionas ir rekordininkas, dukart Pasaulio čempionas, Europos čempionas, nacionalinis čempionas ir rekordininkas.

2015 gegužės 15 dieną UAB „Health Programs“ ir Lietuvos sporto universiteto bendras projektas „Olympic Movie“ buvo pristatytas LR vyriausybėje.

Daugiau informacijos apie pozityvios animacijos projektą:

Profesorė dr. Loreta Ulvydienė

Germanų filologijos katedra