Išdalintos pirmosios vardinės stipendijos

Šiais metais Vilniaus universiteto Kauno fakulteto (VU KnF) aktyviausiems studentams buvo įteiktos pirmosios vardinės stipendijos, kurias įsteigė VU KHF Alumni draugija kartu su „ACME Grupe“. Vardinėmis stipendijomis siekiama prisidėti prie aktyvių, gabių ir motyvuotų studentų skatinimo, sudaryti sąlygas jiems pademonstruoti savo pasiekimus ir būti įvertintais. VU KHF Alumni draugija siekia suformuoti prasmingą tradiciją visų alumnų bendruomenėje – prisidėti prie dabartinių studentų skatinimo, siekiant aukščiausių mokslo bei asmeninio tobulėjimo tikslų.vu knf acme vardine stipendija

2017 m. liepos 13 d. VU KnF vykusios įteikimo ceremonijos metu vardinės stipendijos ir atminimo dovanos buvo įteiktos Ekonomikos ir vadybos studijų programos I kurso studentei Vaivai Matijosaitei, Audiovizualinio vertimo II kurso studentei Aurai Zablackytei, Kultūros vadybos studijų programos III kurso studentei Emilijai Šneiderytei ir Audiovizualinio vertimo IV kurso studentei Kristinai Meilūnaitei. Ceremonijoje taip pat dalyvavo VU KnF dekanas doc. dr. Kęstutis Driaunys, „ACME Grupės“ personalo vadovė Rasa Buožienė, „ACME Grupės“ komunikacijos projektų vadovė Inga Lungė, VU KHF Alumni draugijos prezidentas Paulius Boreika bei VU KHF Alumni draugijos valdybos nariai Raminta Žemaitytė ir Edgaras Balaika.

„Tikiuosi, kad vardinių stipendijų tradicija paskatins mūsų studentus būti dar aktyvesnius, rimčiau studijuoti, siekti savo tikslų, tobulėti, nesustoti vietoje ir ruoštis ateities darbams“, – už iniciatyvą dėkodamas VU KHF Alumni draugijos ir „ACME Grupės“ atstovams sakė VU KnF dekanas doc. dr. Kęstutis Driaunys. Jo nuomone, ši stipendija yra labai reikšminga, nes taip užtikrinamas tamprus ryšys tarp fakulteto, dabartinių studentų ir alumnų. VU KHF Alumni draugijos prezidentas Paulius Boreika vylėsi, kad gautos stipendijos būtų pirmasis impulsas, siekiant savų svajonių įgyvendinimo ir priminė, kad šios stipendijos yra išskirtinės vien dėl to, kad atrankos metu buvo vertinamas ir studentų aktyvumas, motyvacija bei kitos asmeninės savybės, kurios skiriant panašaus pobūdžio stipendijas yra paliekamos nuošalyje išskiriant tik akademinius pasiekimus. „ACME Grupės“ atstovės palinkėjo, kad gautos stipendijos padėtų įgyvendinant ne tik fakultetui, bet ir visai Lietuvai reikšmingus projektus, džiaugėsi studentų aktyvumu ir įdomiomis veiklomis bei perdavė „ACME Grupės“ direktoriaus Tomo Palšio sveikinimus ir palinkėjimus. „ACME Grupės“ direktorius negalėjo dalyvauti stipendijų įteikimo ceremonijoje, todėl buvo pakalbintas jau išdalinus stipendijas.

Pokalbis su Tomu Palšiu, kuris yra ne tik „ACME Grupės“ direktorius, tačiau ir VU KnF alumnas, šio fakulteto studentų atstovybės įkūrėjas bei vienas iš VU KHF Alumni draugijos steigėjų.

Kodėl nusprendėte paskatinti VU KnF studentus ir kokia šios stipendijos prasmė?

„ACME Grupę“ sukūręs žmonių branduolys yra VU KnF alumnai, kurie vis dar palaiko glaudžius santykius su savo Alma Mater. Iki šiol esame kviečiami pasidalinti savo patirtimi su studentais, pasakojame jiems apie savo verslą, dalyvaujame VU KnF ir VU KnF studentų atstovybės organizuojamuose renginiuose.

Nuolatos bendraudamas su studentais pastebėjau, kad jaunoji karta yra ypač dinamiška, kūrybiška ir iniciatyvi. Tiesa, kūrybiškiems ir versliems sumanymas įgyvendinti kartais reikia pirmojo postūmio ar padrąsinimo. Tikimės, kad VU KHF Alumni draugijos ir mūsų įmonių grupės įsteigta stipendija taps tuo impulsu, padėsiančiu įgyvendinti jų idėjas.

Nusprendę skirti stipendiją VU KnF studentams ypatingą dėmesį kreipėme į tai, kad vertinimo kriterijai būtų susiję su „ACME Grupės“ vertybėmis, kurios apima savarankiškus, drąsius ir atsakingus sprendimus, atvirumą ir paprastumą, platų požiūrį bei geranoriškumą. Norėjome skirti stipendiją motyvuotiems ir iniciatyviems studentams, kurie jau dabar turi idėjų ir jas įgyvendina. Mums svarbu, kad studentų idėjos būtų konkurencingos, ambicingos, bet turėtų ir socialinį aspektą.

Kuo svarbi VU KnF ir jo alumnų partnerystė skatinant esamus studentus?

Partnerystė tarp VU KnF ir alumnų duoda tiesioginę naudą dabartiniams studentams. Alumnai yra savo universiteto ambasadoriai bei į jo veiklą vienaip ar kitaip įsitraukę žmonės. Geriau nei bet kas kitas, jie gali pateikti naudingų įžvalgų, įvardinti, kokių kompetencijų reikia šiandienos darbo rinkai ir t. t. Studentai taip pat turi puikią galimybę užmegzti ryšius su alumnais, lengviau susirasti praktikos ar darbo vietas, išgirsti naudingų patarimų iš savo verslą turinčių, karjerą išvysčiusių ir tebevystančių buvusių VU KnF absolventų. „ACME Grupės“ ir VU KHF Alumni draugijos atvejis yra puikus pavyzdys, kokią tiesioginę naudą gali gauti studentai, nestokojantys idėjų ir turintys ambicingų tikslų.

VU KHF Alumni draugija