work travel usa VUNeužmirštamais įspūdžiais dalijasi VU Kauno fakulteto Lietuvių filologijos ir reklamos III kurso studentė Agnė Vaitkutė, kuri  visą praėjusią vasarą gyveno saulėtoje Kalifornijoje (JAV)  ir dirbo pagal „Work and travel USA“ programą.

Draugai, darbas ir maži kelionių intarpai
„Atėjus niūriems žiemos vakarams, vis dažniau prisimenu laiką, kai temperatūra dieną nenukrisdavo žemiau 25 laipsnių, – juk vasarą gyvenau saulėtoje Kalifornijoje, kurioje lankiausi pagal programą „Work and travel USA“, todėl visa mano vasara buvo work dalis su mažais travel intarpais. Dirbau meksikiečių restorane (oi, kaip dabar norėčiau kesadilijos arba tacos). Buvau busser (pagrindinis mano darbas – sutvarkyti staliukus, atnešti užkandžius klientams, taip pat padėdavau padavėjoms, kai jos paprašydavo). Darbas nebuvo sunkus, kartais net norėdavom sunkiau padirbėti. Juk kuo daugiau žmonių, tuo didesni tipsai. Būdavo ir tokių dienų, kai visame restorane užimti tik du staliukai. Į darbą tekdavo važiuoti visą valandą, o autobusas važinėdavo tik kas dvi. Kartais po darbo tekdavo laukti beveik dvi valandas, kad galėtume grįžti namo. Gyvenau nedideliame Escondido miestelyje kartu su penkiais lietuviais. Gal mano anglų kalbos žinios dėl to ir nesutvirtėjo, pasitaikė ir mažų nesutarimų dėl namų tvarkymosi ar kitokių nereikšmingų dalykų, tačiau visą vasarą praleidau su nuostabiais žmonėmis.

Įpusėjus vasarai dirbti tapo daug smagiau. Susidraugavom su vietiniais, todėl atsidaro galimybių pamatyti apylinkes. Besiruošdama kelionei tikrai nesitikėjau nuvykti ir į Meksiką, tačiau niekada nežinai, kas gali nutikti. Man pasisekė –  pabuvojau ir ten. Nors visą laiką norėjau kuo greičiau baigti darbus ir pradėti keliauti, tačiau paskutinėmis dienomis buvo labai liūdna palikti darbo vietą ir žmones, su kuriais dirbau, nes supratau, kad daugelio iš jų turbūt niekada nebesutiksiu.“

VU work travel usaKelionės po šalį – smagiausia viešnagės JAV dalis

„Ilgai liūdėti nebuvo kada, nes prasidėjo pati smagiausia viešnagės JAV dalis – travel. Savo kelionę pradėjome Los Andžele (angl., Los Angele). Pirmą dieną praleidome atrakcionų parke Sixflags. Po adrenalino dozės, kurią gavome tą dieną, supratau, kad aukščio baimės jau tikrai nebeturiu. Žinoma, Los Angele pasivaikščiojome ir garsiąja Žvaigždžių alėja. Kokia ten galybė žvaigždžių! Nors daugelio iš jų net nebuvome girdėję, tačiau vis dėlto suradome ir mums gerai pažįstamų vardų. Kitą dieną užsukome į San Diegą, kuriame jau lankiausi dirbdama, ir šis be galo gražus miestas mane vėl sužavėjo. Gamta, architektūra, tvarka – viskas super. Aplankėme ir vieną didžiausių pasaulyje San Diego zoologijos sodą. Su drauge visada svajojom pamatyti pandas ir mums pavyko!

Pabuvoję miestuose, persikėlėme į nacionalinius parkus. Gamta Amerikoje yra tikrai nuostabi. Gal esu pripratusi prie lietuviškų lygumų, tačiau,  mano galva, kalnų grožis žodžiais neapsakomas, todėl siūlau patiems ten nuvykti ir viską apžiūrėti. Lankydamiesi nacionaliniuose parkuose miegojome palapinėse, todėl kartais jautėmės lyg realybės šou „Išlikimas“ dalyviai, buvom nesiprausę keturias dienas, dažnai valgydavom tik Walmarto sumuštinius, o naktį temperatūra svyruodavo nuo 5 iki -1 laipsnio. Dabar šie prisiminimai kelia šypseną.

Lankėmės Nevadoje, nepravažiavome ir LasVegaso. Apsigyvenome puikiame viešbutyje, pro kurio langą matėme šokančius Bellagio fontanus. Bet, kaip sakoma, Whathappens in Vegas stays in Vegas, todėl, manau,  plėtoti šią temą neverta... Paskutinė mūsų stotelė buvo San Franciskas. Jame labai nustebino kalnuotas miesto reljefas ir architektūra, taip pat  benamių palapinės daugelyje gatvių. Žinoma, kaip tikri turistai, San Franciske aplankėme žymųjį Auksinių vartų tiltą ir pravažiavome viena iš labiausiai vingiuotų gatvių pasaulyje – Crookedest Street. Pavalgyti norėjome garsiajame Chinatown, tačiau visur buvo tiek automobilių, kad  niekaip neradome vietos savajam, todėl teko gardžiuotis amerikietiškais burgeriais. Po vakarienės sėdome į autobusą ir 8 valandas važiavome iki Los Andželo, iš kur skridome namo. Jungtinėse Amerikos Valstijose praleidome daugiau kaip tris mėnesius ir buvo sunku patikėti, kad vasara tiesiog pralėkė, tenka grįžti namo ir  vėl kibti į mokslus...

Jeigu manęs paklausite, ar verta pasinaudoti programos „Work and travel USA“ galimybėmis, atsakysiu, kad tikrai verta! Vasara, kurios niekada nepamiršit, garantuota!“

Nuotraukos – iš asmeninio Agnės Vaitkutės archyvo.