zmogus kalbos erdveje 2014Gegužės 16-17 dienomis fakultete vyko jau aštuntoji tarptautinė mokslinė konferencija „Žmogus kalbos erdvėje“, kurią organizavo Užsienio kalbų katedra. Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 60 dalyvių iš Jungtinių Arabų Emyratų, Prancūzijos, Turkijos, Taivanio, Irano, Gruzijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos.

Po šiltų fakulteto dekano doc. dr. Kęstučio Driaunio ir Užsienio kalbų katedros vedėjos doc. dr. Jurgitos Kerevičienės  įžanginių kalbų vykusiame plenariniame posėdyje kalbėjusi profesorė iš Dubajaus Omnia Amin aptarė kūrybingumą ir pasipriešinimą šiuolaikinėje Jordanijos moterų literatūroje. Vilniaus universiteto profesorė habilituota mokslų daktarė Eleonora Lassan pristatė ir analizavo atsiminimų vaizdavimo būdus skirtingų periodų lyrinėse dainose, o VDU profesorius Lauras Bielinis kalbėjo ypač aktualia tema apie politinės komunikacijos aktą šiuolaikinėje politikoje. Šių mokslininkų pranešimai sulaukė labai didelio auditorijos susidomėjimo ir inicijavo gyvą bei konstruktyvią diskusiją.

zmogus kalbos erdvejeŠiais metais konferencijos organizatoriai pasiūlė keletą temų: lingvistiniai tyrinėjimai, diskurso analizė, literatūrinio diskurso analizė ir vertimo studijos. Sekcijose pranešėjai įvairiomis kalbomis dalijosi įžvalgomis, pristatė savo atliktus tyrimus ir jų rezultatus, karštai tarpusavyje diskutavo, pasisėmė įvairių žinių bei naujų idėjų.

Pirmąją konferencijos dieną vainikavo smagi vakaronė su VU KHF folkloriniu ansambliu „Uosinta“, kurios metu svečiai iš kitų šalių susipažino su mūsų krašto papročiais, tradicijomis ir žaidimais, o vakaronei įpusėjus, linksmai sukosi šokio sūkuryje.

Antrąją konferencijos dieną, pasibaigus darbui sekcijose, vyko apvalaus stalo diskusija „Tarptautinio bendradarbiavimo galimybės“, kurioje gimė daug konstruktyvių  idėjų ir užsimezgė naujų, naudingų kontaktų.

Po konferencijos uždarymo ceremonijos, visi norintieji dalyvavo ekskursijoje po Kauną, kurios metu pamatė gražiausias miesto vietas ir sužinojo daug įdomių faktų.

Dr. Vilma Linkevičiūtė

Užsienio kalbų katedra