VU KHF Informatikos katedros mokslininkai atstovaus Lietuvai tarptautiniame projekte

khf2016Informatikos katedros profesoriai Dalia Krikščiūnienė ir Virgilijus Sakalauskas bei doktorantas Marius Liutvinavičius tapo Lietuvos atstovais tarptautiniame projekte „Europinis kaštų monitoringo ir sveikatos priežiūros kokybės gerinimo tinklas“ („European Network for cost containment and improved quality of health care“).

Šį keturių metų trukmės projektą, kurį finansuoja Europos šalių mokslo ir technologijų bendradarbiavimo programa COST,  įgyvendins mokslo, vyriausybės, verslo ir sveikatos apsaugos institucijos iš 20 valstybių.  Projekto iniciatoriai – Gioteburgo universiteto (Švedija) mokslininkai.

Partnerių tinklas sieks apjungti žinias sprendžiant ES mokslinių tyrimų direktyvoje akcentuojamą sveikatos priežiūros kaštų valdymo problemą, kuri tapo vienu iš reikšmingiausių socialinių iššūkių (ES mastu šios išlaidos sudaro 1.400 mlrd. eurų per metus). Pirminiais ekspertiniais tyrimais nustatyta, kad galima pagerinti šios sistemos efektyvumą sumažinant skiriamus kaštus iki 35 proc. ir neprarandant sveikatos priežiūros kokybės. Tam reikalingi inovatyvūs, tarpsdiscipliniai moksliniai tyrimai šioje srityje, apjungiantys ne tik medicinos, bet ir informacinių technologijų, naujų informacijos šaltinių integravimo, duomenų analizės metodų taikymo bei kompiuterinio modeliavimo dalykus.

Vilniaus universiteto  Kauno humanitarinio fakulteto Informatikos katedros mokslininkai dalyvaus COST partnerių tinklo darbo grupėse, kuriose numatyta sukurti efektyvaus sveikatos priežiūros kaštų kontrolės ir monitoringo modelį bei parengti plataus masto testavimo metodiką pasitelkiant intelektinius, statistinius ir ekonometrinius efektyvumo įvertinimo metodus.

Daugiau informacijos apie projektą http://www.cost.eu/COST_Actions/ca/CA15222