organizacijoje kontejnerTuo įsitikinusios profesorė Virginija Jurėnienė ir docentė Aistė Urbonienė, neseniai sugrįžusios iš stažuotės Zagrebe. Filosofijos ir kultūros studijų katedros mokslininkės Kroatijoje domėjosi šios šalies nevyriausybinių kultūros organizacijų veikla.

Pagal ERASMUS neakademinių vizitų programą viešėdamos Zagrebe prof. Virginija Jurėnienė ir doc. Aistė Urbonienė aplankė tris kultūros centrus. Susitikimuose su NVO CLUBTURE koordinatore Katarina Pavic ir jos komanda buvo dalinamasi vadybine patirtimi ir įžvalgomis apie kultūros organizacijų vaidmenį sprendžiant sudėtingas visuomenės ir miesto bendruomenės problemas. Mokslininkėms iš Lietuvos buvo pristatyta Kroatijos kultūros nevyriausybinių organizacijų veikla, kuria siekiama aktyvinti jaunimą, spartinti demokratijos procesą, skleisti toleranciją.

jureniene ir urboniene zagrebe susitikimas su emina sisnic nvo pogon direktore

  

Pasak profesorės V. Jurėnienės, vizitas į kitą nevyriausybinę kultūros organizaciją ,,Centre for Peace Studies“ buvo ypatingai svarbus. Mat, šiuo metu mokslininkės vykdo projektą ,,Kultūros centrų edukacinė veikla tarpkultūriniu bendruomenių mobilizavimo aspektu“, kurį finansuoja Lietuvos mokslų taryba. Projektu siekiama išsiaiškinti, kokią įtaką minkštojo saugumo regione didinimui daro kultūra.

„Šį regioną ir bendradarbiauti su mumis sutikusią organizaciją pasirinkome neatsitiktinai, nes kultūros organizacijų patirtis didžiulius etninius ir tarpvalstybinius konfliktus XX a. pabaigoje išgyvenusiame Balkanų pusiasalyje yra labai vertinga. Su NVO ,,Centre for Peace Studies“ dirbančiais tyrėjais ir projekto ,,Žmogaus teisės ir taikos vystymas mokyklos programose“ vadove Cvijeta Senta ne tik diskutavome apie minkštąjį saugumą ir kultūros vaidmenį šiame procese, bet ir sutarėme bendrauti ateityje, keistis tyrimų rezultatais“, - pasakoja profesorė V. Jurėnienė.

Zagrebe mokslininkės taip pat pabuvojo NVO KONTEJNER, kuri įgyvendina tarptautinius projektus, rengia įvairius „performance“, turi savo galeriją ir vykdo komercines veiklas, bei nevyriausybinėje kultūros ir jaunimo organizacijoje POGON,  išplėtojusioje savo veiklą mieste ir tarptautiniu mastu.

VU KHF Filosofijos ir kultūros studijų katedros dėstytojos viliasi, kad Kroatijoje aplankytų nepriklausomų kultūros centrų patirtis atstovavimo, savanorystės ir projektinės veiklos srityse bus naudinga ne tik joms pačioms, bet ir sudomins kultūros vadybos ir meno vadybos studijų programų studentus.

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 12 Rugsėjis 2013 16:21)

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku