svecias is suomijos 4Rugsėjo 11-13 d. mūsų fakultete lankėsi viešnia iš Helsinkio – tarptautinio kultūros centro ,,Caisa“ kultūros vadybininkė Oge Eneh, kuri susitiko su Filosofijos ir kultūros studijų katedros dėstytojais ir magistrantūros studijų programos „Meno vadyba“ studentais.

svecias is suomijos 2

Ši talentinga ir patyrusi kultūros darbuotoja, kilusi iš Nigerijos, Helsinkyje dirba su imigrantais, yra aktyvi visuomenininkė ir politikė. Atstovaudama kitataučiams Oge skatina bendradarbiavimą ir tarptautinius mainus, siekia Suomijoje būti ,,tiltu“ su gimtąja šalimi švietimo ir verslo srityse.

Pokalbyje su VU KHF dekanu prof. dr. Sauliumi Gudu viešnia, į Lietuvą atvykusi pagal Erasmus programą, pasidalino savo patirtimi kultūros vadybos srityje, papasakojo apie aukštojo mokslo situaciją Nigerijoje bei Suomijoje. Beje, pasak Oge Eneh, universitetas Suomijoje nebeįsivaizduojamas be kinų kalbos dėstymo... Susitikime, kuriame dalyvavo Filosofijos ir kultūros studijų katedros prof. dr. Virginija Jurėnienė ir doc. dr. Aistė Urbonienė, buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės vystant dėstytojų mainus, taip pat ir į tolimąją Afriką.

Oge Eneh skaitė paskaitas VU KHF kultūros vadybos bakalauro ir meno vadybos magistrantūros studijų programų  studentams. Pranešėja pasidalino savo įžvalgomis apie Suomijos ir Nigerijos politines sistemas, vaizdingai pristatė tarptautinio kultūros centro ,,Caisa“ Helsinkyje veiklą. Studentus sužavėjo egzotiškosios viešnios iš Suomijos energija, humoras, betarpiškas bendravimas. Susitikimą su magistrantais ji pradėjo afrikietiška daina, kurią skyrė savo tėčiui, kuris ją visada mokė teisingumo.

Išvykdama iš Kauno Oge Eneh labai džiaugėsi užsimezgusia pažintimi su Filosofijos ir kultūros studijų katedra ir galimybe aplankyti mūsų miestą, susipažinti su Vilniaus universitetu ir Lietuva.

svecias is suomijos svecias is suomijos 3