maksvytyte vukhfVU KHF Germanų filologijos katedros doktorantė Jūratė Maksvytytė 2013 m. gruodžio mėn. 18 d. gins disertaciją  „Vertimo strategijos perteikiant realijų pavadinimus iš vokiečių į lietuvių kalbą“.

Doktorantė Jūratė Maksvytytė – Germanų filologijos katedroje nuo 2009 m. Prieš tai ji studijavo Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute (1979-1983 m.), kur įgijo vokiečių kalbos mokytojos kvalifikacinį laipsnį.

2000-2002 m. disertantė studijavo Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete vokiečių kalbotyros programoje ir įgijo filologijos magistro laipsnį. Jos magistro darbas „Bilingvizmas Lietuvoje: Vystymosi tendencijos Kauno rusakalbių kartų pavyzdžiu“, buvo įvertintas „puikiai“.

Jūratė 2009 m. įstojo į Filologijos krypties doktorantūrą Vilniaus universitete.

J. Maksvytytė nuo 1999 m. dirba vokiečių kalbos dėstytoja Kauno technologijos universiteto Humanitarinio fakulteto Užsienio kalbų centre.

Disertacijos „Vertimo strategijos perteikiant realijų pavadinimus iš vokiečių į lietuvių kalbą“ (humanitariniai mokslai, filologija  – 04 H) mokslinis vadovas – prof. dr. Hans-Harry Drößiger (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04H).

Disertacija bus ginama Vilniaus universiteto Filologijos mokslo krypties taryboje, kurios

pirmininkė – doc. dr. Danguolė Satkauskaitė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04 H). Jos nariai: prof. dr. Grasilda Blažienė (Lietuvių kalbos institutas, humanitariniai mokslai, filologija – 04 H); prof. dr. Hans-Harry Drößiger (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04H); prof. dr. Ernesta Račienė (Vilniaus Gedimino technikos universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04 H); doc. dr. Daiva Deltuvienė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04 H).

Oponentai:

prof. dr. Sigita Barniškienė (Vytauto Didžiojo universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04 H); doc. dr. Reda Toleikienė (Šiaulių universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04 H).

Disertacija bus ginama viešame Filologijos mokslo krypties tarybos posėdyje 2013 m. gruodžio mėn. 18 d. 11 val. VU KHF 10 auditorijoje. (Muitinės g. 12, LT-44280 Kaunas).

Daugiau informacijos:

Atnaujinta (Antradienis, 17 Gruodis 2013 10:35)