Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder galerijos/aktualijos_ukraina is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Susitikimas „Kūrybos inkubatoriuje“: Lietuva ir Ukraina

ukrainieciai lietuvojeKūrybos inkubatoriuje, kuris siekia tapti kūrybingų studentų traukos centru, skambėjo Lietuvos himnas ir ukrainietiškos dainos.Ką gi šventė studentai vasario 12 d.?

Bendradarbiavimo su Ukraina iniciatyvos

Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto mokslininkų grupė, vadovaujama prof. dr. Virginijos Jurėnienės, vykdo tarptautinį projektą 7BP „Proekologinis darbo vietos restruktūrizavimas“ (PRORES). Praėjusių metų pabaigoje fakultete viešėjo šio projekto Ukrainoje koordinatorė, Kijevo Nacionalinio maisto technologijų universiteto (NUFT) mokslo prorektorė habil. dr. prof. Tatiana Mostenska. Susitikime su fakulteto dekanu doc. dr. Kęstučiu Driauniu  buvo sutarta dėl dviejų bendradarbiavimo krypčių: kurti bendrą tarptautinę ekonomikos ir vadybos studijų programą ir pradėti trumpalaikius studentų mainus.

Kol vyksta parengiamieji bendros studijų programos kūrimo darbai, studentų mainai tarp Vilniaus universiteto Kaune ir Kijevo Nacionalinio maisto technologijų universiteto jau prasidėjo. Į mūsų fakultetą 2014 m. vasario 5 - 14 d. atvyko pirmoji 12 asmenų delegacija iš NUFT: 10 studentų ir 2 profesorės. Studentams iš Ukrainos paskaitas skaitė VU KHF dėstytojai: lekt. dr. D. Vengalienė, doc. dr. S. Masteika, prof. dr. L. Ulvydienė, prof. dr. V. Jurėnienė, doc. dr. A. Urbonienė, doc. dr. D. Pilinkus, doc. dr. E. Freitakas, doc. dr. S. Juzelėnienė.

Mūsų svečiams buvo parengta intensyvi kultūrinė programa Kaune ir Vilniuje, kurios metu buvo stengiamasi juos supažindinti su Lietuvos kultūra, istorija ir ypatingai su Vilniaus universitetu bei Kauno humanitariniu fakultetu. Kultūrinę programą inicijavo ir organizavo PRORES grupė: prof. dr. V. Jurėnienė, dokt. I. Griesienė, dokt. M. Akulavičius, dokt. M. Dilys. Studentai iš Kijevo kartu su Filosofijos ir kultūros studijų katedros administratore  R. Poškuviene lankėsi  „Stumbro“ gamykloje.

Kultūrinių mainų  erdvė „Kūrybos inkubatoriuje“

Vieną iš  viešnagės Kaune popietę „Kūrybos inkubatorius“ tapo tikru kultūrinių mainų centru. Čia „susitiko“ dvi šalys: Lietuva ir Ukraina. Ukrainai atstovavo studentės, atvykusios iš Kijevo miesto Nacionalinio maisto technologijų universiteto, o Lietuvai – VU KHF Kultūros vadybos III kurso studentės. Bendromis pastangomis buvo sumanytas ir įgyvendintas pirmasis bendras mini projektas „Mitų laužymas – pažinkime kultūras“.

Abiejų tautų atstovai pristatė savo šalies ypatybes išryškindami kultūrinius panašumus ir skirtumus. Susirinkusiųjų nenustebino, kad Lietuva buvo tapatinama su  krepšiniu, o Ukraina – su futbolu, tačiau gyvai skambėjusios ukrainiečių dainos tikrai daug kam buvo staigmena, sužavėjusi visus. Išskirtiniu ukrainiečių pasirodymu, po kurio abejingų Ukrainai neliko, tapo originalo kalba sugiedotas Lietuvos himnas.

Ukrainiečiams didžiausią įspūdį paliko lietuvių liaudies žaidimas „Jurgeli, meistreli“, kurį jie mielai  žaidė kartu su lietuvaičiais. Dainuojant ir šokant bendravimas neprailgo. Po renginio prie arbatos puodelio jaukioje „Kūrybos inkubatoriaus“ aplinkoje dar ilgai buvo smagiai bendraujama, dalijamasi mintimis, diskutuojama apie tautų skirtumus ir bendrumus, apie studijas ir laisvalaikį.

Už puikų bendradarbiavimą, vizito organizavimą ir šio kultūrinių mainų projekto iniciatyvą Ukrainos atstovai dėkojo Filosofijos ir kultūros studijų katedros profesorei V. Jurėnienei ir įteikė dovaną – kompaktinį diską su ukrainietiškomis dainomis,  kad ateityje jos skambėtų „Kūrybos inkubatoriuje“...

Vasario 23 d. VU KHF studentų delegacija, vadovaujama Filosofijos ir kultūros studijų katedros vedėjo doc. dr. D. Pilinkaus, išskrenda į Kijevą, kur Nacionaliniame maisto technologijų universitete (NUFT) dirbs, lankys paskaitas, kurs projektą ir aktyviai dalyvaus kultūrinėje programoje.

Ieva Vitkauskaitė,

Meno vadybos I k magistrantė

{galerija}galerijos/aktualijos_ukraina{/galerija}

Rašinio pabaigai – NUFT atstovų laiškas vizito Vilniaus universitete Kaune organizatorei prof. V. Jurėnienei:

Доброе утро, Виргиния!

Прежде всего хотим сказать несколько слов благодарности за Ваше внимание, оказанное студентам и нам.Спасибо огромное за удивительную возможность познакомиться с Литвой, Вильнюсом, Каунасом, университетом, факультетом и лично Вами. Литва особенная страна, ее тепло, уют и неспешная интеллигентность не могут оставить равнодушным.Студенты в восторге от утренних чаепитий, инкубатора, лекций и экскурсий. Всю ночь напролет в аэропорту наперебой рассказывали о лекциях, проекте,  экскурсии на завод, встрече с деканасом, внимании литовских студентов, поездке в библиотеку и, конечно, о Вас.Ваше желание помочь, позаботиться вызывает восхищение. Студентам настолько понравилось с Вами, и они так разрекламировали программу обмена, что для поездки в Литву стоит очередь.Сегодня несколько человек спешно заказывают заграничные паспорта. Но это еще не все, все, кто был окутан Вашей заботой, мечтают приехать снова. Спасибо огромное. Надеемся, что сможем тем же ответить литовским студентам. С нетерпением ждем их в Киеве и, конечно, лично Вас.СПАСИБО, ВИРГИНИЯ.Искренне Ваши, prof.hab. dr.  Наталья Skopenko и prof. dr. Оксана Пьянкова, студенты.