K. Donelaičio skulptūra įsikurs Vilniaus universitete Kaune

Vienintelio Vilniaus universiteto akademinio padalinio kitame mieste – Kauno humanitarinio fakulteto (VU KHF) bendruomenė spalio 22 d. švenčia savo 50-metį.  Ta proga vyks iškilmingi renginiai:  Muitinės g. 14 vestibiulyje 15 val.  bus iškilmingai atidengta  Kristijono Donelaičio skulptūra, o 16 val. miesto Rotušėje vyks Iškilmingas fakulteto Tarybos posėdis, kuriame dalyvaus Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas prof. Petras Baršauskas ir VU rektorius (l.e.p.) prof. Jūras Banys.

Jubiliejinės iškilmės prasidės  10 val. Šv. Mišiomis Vytauto Didžiojo bažnyčioje. VU KHF  4-ojo korpuso, taip vadinamo Napoleono namo (Muitinės g. 14) vestibiulyje 15 val.  bus iškilmingai atidengta  grožinės literatūros pradininko, poeto Kristijono Donelaičio skulptūra, penkis dešimtmečius stovėjusi prie centrinio VU įėjimo Vilniuje.  „Simboliška,  jog Kristijono Donelaičio skulptūros originalas iš Vilniaus universiteto persikelia į Kauną.  Šiais metais minime didžiojo poeto  300-ąsias gimimo metines ir Vilniaus universiteto Kaune  veiklos 50 - metį“, – sako VU Kauno humanitarinio fakulteto dekanas doc. dr. Kęstutis Driaunys.

Kristijono Donelaičio skulptūra - neatsiejama  Vilniaus universiteto gyvenimo dalis. Paminklas  pagamintas 1964 m. minint poeto 250-ąsias gimimo metines (skulptorius Konstantinas Bogdanas), ilgus metus stovėjo universiteto prieigose.Vilniaus  universitetas Kaune savo veiklą pradėjo taip pat 1964 m. Šiais metais minint Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines buvo pagaminta skulptūros bronzinė kopija, po Vilniaus universiteto skliautais atidengta pradedant naujuosius mokslo metus. Nuo šiol skulptūros originalas stovės Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete.

Į skulptūros atidengimo ceremoniją ir jubiliejines fakulteto iškilmes atvyksta Vilniaus universiteto l. e. p. rektorius prof. Jūras Banys ir rektorato nariai, kurie  ekskursijos metu apžiūrės  Kauno senamiestyje įsikūrusio universiteto erdves, o vėliau dalyvaus Iškilmingame VU Kauno humanitarinio fakulteto Tarybos posėdyje Kauno rotušėje. Iškilmingo posėdžio Didžiojoje rotušės salėje metu bus pagerbti ilgamečiai Vilniaus universiteto Kaune darbuotojai.

Švenčiančio VU fakulteto Kaune bendruomenę sveikins Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas prof. Petras Baršauskas (KTU rektorius), LSU rektorius prof. A. Skurvydas, VDU prorektorius doc. K. Šidlauskas, Vilniaus Dailės akademijos Kauno fakulteto dekanas prof. J. Audėjaitis ir bendrovės „CSC Baltic“  generalinis direktorius A. Uršulis.