Klaida

[sigplus] Critical error: Image gallery folder galerijos/vertimas2014 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Vertimo įgūdžius mokiniai pasitikrino VU KHF konkurse

vertimo konkursas vukhfSpalio 24 d. VU KHF Užsienio kalbų katedra kartu su Kauno „Saulės“ gimnazija fakultete organizavo jau antrąjį Vertimo žodžiu iš anglų ir rusų kalbų konkursą Kauno miesto 11-12 klasių mokiniams. Šiais metais konkurse dalyvavo 36 dalyviai iš 19 mokyklų.

Konkurso dalyvius pasveikino VU Kauno humanitarinio fakulteto dekanas doc. dr. Kęstutis Driaunys ir Užsienio kalbų katedros vedėja doc. dr. Jurgita Kerevičienė. Dekanas pristatė pagrindinį konkurso prizą – 1000 Lt vienkartinę stipendiją pirmosios vietos laimėtojams, kurie pasirinks filologines studijas Vilniaus universitete Kaune. Nugalėtojai taip pat buvo apdovanoti konkurso rėmėjų kavinės „Moi et Toi“ prizu –  kvietimu apsilankyti kavinėje dviem asmenims.

{galerija}galerijos/vertimas2014{/galerija}

Jaunųjų vertėjų konkursas vyko dviem etapais. Pirmoje dalyje mokiniai vertė monologinius tekstus tema „Įžymūs žmonės“, o antrojo etapo metu penki geriausi vertėjai iš abiejų sekcijų varžėsi versdami dialogus ta pačia tema. Dalyvius vertino jungtinės dėstytojų, studentų ir mokytojų komisijos, kurioms vadovavo Užsienio kalbų katedros dėstytojos doc. dr. Ala Diomidova ir lekt. Loreta Kamičaitytė.

Nugalėtojais vertimo iš anglų į lietuvių kalbą sekcijoje tapo:

Lukas Kemežys („Saulės“ gimnazija“, Eglė Kelmelienė, anglų k. mokytoja metodininkė) – pirma vieta; Aistė Veisaitė (Palemono vid. mokykla, Alina Donėlienė, anglų k. vyr. mokytoja) ir Gabija Linkevičiūtė  („Saulės“ gimnazija“, Jūratė Radavičiūtė, anglų k. mokytoja ekspertė) – antra vieta ir Kotryna Saulėnaitė (J. Grušo meno vidurinė mokykla, Nijolė Smolskaitė, anglų k. vyr. mokytoja).

Vertimo iš rusų kalbos į lietuvių sekcijoje nugalėjo:

Milda Blaževičiūtė („Saulės“ gimnazija“, Danutė Jokšienė, rusų k. mokytoja metodininkė) – pirma vieta; Olesia Ivanova (Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija, Vanda Gajauskaitė, rusų k. mokytoja metodininkė) – antra vieta; Beata Kairytė (KTU gimnazija, Danguolė Jasukaitytė, rusų k. vyr. mokytoja) –  trečios vietos laimėtoja.

Renginys tikrai nebūtų pavykęs be studentų pagalbos. Konkurso organizatoriai dėkoja Anglų ir rusų kalbų studijų programos antro kurso studentėms Ievai Staugaitytei, Ievai Pečiulytei ir Paulinai Liubertaitei už pagalbą organizuojant renginį ir fakulteto pristatymą konkurso dalyviams. Tos pačios studijų programos ketvirto kurso studentams Anėlei Dubickaitei, Artūrui Listov, Ramūnui Vitkovski ir Rasai Čepulionienei dėkojama už dalyvavimą vertinimo komisijos darbe.

Užsienio kalbų katedros informacija