Erasmus studijos Ispanijoje – svaiginanti patirtis ir rekomendacijos

erasmus vu ispanijaSveiki, mieli kolegos!

Kaip ir daugelis, kurie pagal Erasmus programą buvo išvykę studijuoti į užsienį, sakome: ši patirtis užsienyje buvo pati nerealiausia per visus studijų metus!

Norėtume pasidalinti keletu praktiškų patarimų iš gyvenimo Ispanijoje, Chaeno mieste (Jaen):

• Įsimeskite patogius ir tvirtus batus/basutes, – kraštas kalnuotas, teks daug „minti“ pėdomis.
  • Nepamirškite, kad ispanai turi SIESTĄ, t.y. maždaug nuo 14.00 iki 17.00 maisto parduotuvės ir visos kitos, išskyrus Lidl, nedirba.
  • vu ispanija erasmusJei ketinate važinėti autobusu, paskubėkite pasidaryti elektroninę viešojo transporto kortelę (ją gamina apie mėnesį ir ilgiau...)
  • Taip, tai – ne stereotipas: ispanai tikrai visur ir visada vėluoja!
  • TAPOS!!! Taip jau yra, kad Andalūzijos regione, užsisakęs bare alaus, gausi nemokamų užkandžių (isp. tapas). Tapų būna įvairiausių: nuo sumuštinukų ir alyvuogių iki mėsainių.
  • ŠOKIAI POKIAI!! Tikrai sužinosit apie MAMBO ir KHARMA. Svarbu: diskotekos atsidaro 1 val. nakties, o žmonės pradeda rinktis 3 val.
  • Vežkitės sąsiuvinį užrašams iš Lietuvos (kažkodėl Ispanijoje jie labai keisti ir gana brangūs).
  • Atvykus į universitetą, jūsų reikalaus apsidrausti. Pigiausias variantas, kurį radome, yra Helvetia draudimas. Jų ofisus rasite ir Chaeno mieste.
  • Pasidžiaukite lietuvišku vandenėliu, deja, Ispanijoje iš čiaupo skanaus neatsigersite...
  • Žinoma, visi sieja Ispaniją su šiluma, tačiau nepamirškite, kad žiema ateina ir ten! Dieną tikrai pasimėgausite saule ir 10-15 laipsnių šiluma, tačiau naktį temperatūra kartais nukrenta net iki 0 laipsnių. Todėl nepamirškite įsimesti ir žieminių drabužių.
  • Viešasis transportas Ispanijoje gana brangus, todėl dauguma žmonių ten keliauja pakeleivingomis mašinomis. Išbandykite programėles Bla Bla Car ir Amovens. Taip keliauti kartais net perpus pigiau nei autobusu!
  • Keliaukite, keliaukite, keliaukite! Laikas bėga greitai, išnaudokite kiekvieną dieną nuo pat atvykimo pradžios.
  • Jei vis dar svarstote, ar verta pasinaudoti programa ERASMUS, nustokite tai daryti ir eikite tvarkytis dokumentų!!!

Sėkmės Jums, besileidžiantiems į nuostabią gyvenimo kelionę!

Agnė, Simona ir Vitalija

Mūsų kontaktai: