K. Donelaičio skaitymai VU KHF

donelaicio skaitymaiLietuvių filologijos katedra maloniai kviečia į Kristijono Donelaičio metams skirtą renginį „Kristijono Donelaičio skaitymai Vilniaus universitete Kaune“.

2014 m. gruodžio 16 d. 14 val. Kauno evangelikų liuteronų Švč. Trejybės bažnyčioje (Muitinės g. 8a)  įžvalgomis apie lietuvių grožinės literatūros pradininko  K. Donelaičio kūrybą dalysis mokslininkai – lietuvių literatūros ir kultūros istorikas, kritikas p​rofesorius dr. Algimantas Radzevičius, VU KHF d​ocentė dr. Eglė Keturakienė – ir mokiniai iš Kauno Jėzuitų bei VDU „Rasos“ gimnazijų.

Kristijono Donelaičio skaitymai Vilniaus universitete Kaune

2014 m. gruodžio 16 d. 14 val.

Kauno evangelikų liuteronų Švč. Trejybės bažnyčioje (Muitinės g. 8a)

​ Programa*

​14 val. renginio dalyvius sveikina kun. Saulius Juozaitis ir  doc. dr. Ingrida Šarkiūnaitė, VU KHF mokslo reikalų prodekanė.

14.15 val. –  p​rof. dr. Algimantas Radzevičius. K. Donelaičio kūrybos mįslė ir jos įminimo gairės.

15 val. – d​oc. dr. Eglė Keturakienė. Protestantizmo pasaulėžiūra ir donelaitiškoji tradicija XIX a. lietuvių poezijoje.

15.30 val. – gimnazistų pranešimai:

• Gabija Pranskevičiūtė (mokytoja Vilija Mataitė, VDU „Rasos“ gimnazija). Ar šiuolaikinei visuomenei svarbūs Kristijono Donelaičio pamokymai?
  • Viktorija Lygnugarytė (mokytoja Vilija Mataitė, VDU „Rasos“ gimnazija). Kuo Kristijonas Donelaitis svarbus šiandienos žmogui?
  • Emilija Briliūtė (mokytoja Dalia Dapkutė, Kauno Jėzuitų gimnazija). Kaip Kristijonas Donelaitis vertintų šiuolaikinę visuomenę?
  • Adomas Jonkauskis (mokytoja Dalia Dapkutė, Kauno Jėzuitų gimnazija). Ką aš radau skaitydamas Kristijono Donelaičio „Metus“?
  • Guoda Kliučinskaitė (mokytoja Dalia Dapkutė, Kauno Jėzuitų gimnazija). Kas yra „viežlybumas“ šiandien?
  • Martynas Raila (mokytoja Dalia Dapkutė, Kauno Jėzuitų gimnazija). Etiudas „Jeigu aš sutikčiau Donelaitį...“.

16 val. dainuoja VU KHF choras „Veni gaudere“.

Renginio organizatoriai – Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto Lietuvių filologijos katedra.

Renginio partneriai: Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjunga (LKLMS), Kauno Jėzuitų ir VDU „Rasos“ gimnazijos.

Renginio vedėjas – Haroldas Vilimas.

*13.30 val. renginio dalyviai laukiami VU KHF Lietuvių filologijos katedroje (Muitinės g. 14).