Prof. S. Girdzijausko kvietimas socialinio profilio dėstytojams ir tyrėjams  bendraautorių teisėmis įsijungti į bendrųjų palūkanų teorijos (logistinės analizės) grupės veiklą:

Reikalavimai moksliniams tyrimams nuolatos didėja ir sudėtingėja. Dėl to pavienių asmenų tyrinėjimai tampa vis komplikuotesni. Darbų pasidalinimo problema mokslinėje veikloje darosi vis aktualesnė. Tai skatina pasinaudoti palankiomis mūsų fakulteto struktūros galimybėmis: bendrai mokslinei veiklai sutelkti ekonomistus, vadybininkus, finansininkus, informatikus, matematikus, filologus, vertėjus ir t.t.

Grupė fakulteto dėstytojų, jau beveik du dešimtmečius dirbančių naujoje (jų pačių atrastoje) bendrųjų palūkanų teorijos (logistinės analizės) srityje, nori pasidalinti savo įžvalgomis ir idėjomis su fakulteto socialinio profilio mokslininkais. Yra susikaupęs nemenkas teorinių patirčių potencialas, kuris kol kas ne tik per menkai išnaudojamas, bet ir, turėdamas ypatingai geras perspektyvas, daro per lėtą pažangą. Kita vertus, pažanga naujoje srityje įmanoma tik tuo atveju, jei susidaro reikiama diskusijų erdvė ir kritinis dalyvių skaičius.

Grupė vykdo fundamentinius mokslinius tyrimus – dažniausiai teorinius pažinimo darbus, atliekamus siekiant, visų pirma, įgyti naujų žinių apie ekonominės raidos specifiką, rinkos transformacijas, verslo ciklus, krizių formavimosi esmę ir kita. Šios grupės tyrėjai naudoja jų pačių sukurtą instrumentą – bendrąsias palūkanas. Šis instrumentas leido aptikti naujus ekonominius fenomenus, išspręsti kai kuriuos seniai egzistuojančius ekonominius paradoksus, paaiškinti rinkų formavimosi specifiką ir t.t.

Nemažai grupės nagrinėjamų temų turi nemažą įdirbį, tačiau dėl žmogiškųjų išteklių (tyrėjų) stokos yra nepakankamai išvystytos ir neišbaigtos. Daugumoje atvejų stokojama metodinės-techninės pagalbos. Dėl to kviečiame socialinio profilio dėstytojus ir tyrėjus (o taip pat ir jų studentus) bendraautorių teisėmis įsijungti į bendrųjų palūkanų teorijos (logistinės analizės) grupės veiklą ir pasirinkti vieną (ar kelias) siūlomas temas, jas išplėtoti ir publikuoti:

Mokslinių darbų temos:

 1. Rinkos transformacija bendrųjų palūkanų požiūriu.
 2. „Tikroji produkto vertė“ kaistančioje rinkoje (logistinės analizės požiūris).
 3. Bitkoino burbulo specifika (Kuo ypatingas bitkoino burbulas).
 4. Kriptovaliutų burbulai bendrųjų palūkanų teorijos požiūriu.
 5. Vernon Smith teorijos kritika (NT rinkų burbulų ir finansinių krizių ryšys).
 6. Finansinių rinkų vaidmuo formuojantis finansinėms krizėms.
 7. Lyginamoji 1929 m. ir 2007 m. krizių analizė.
 8. Elgsenos ekonomika bendrųjų palūkanų teorijos požiūriu; investuotojų iracionalumo kritika.
 9. Aukcionų rinkos. Retųjų prekių kainų specifika.
 10. Vandens - deimantų paradoksas bendrųjų palūkanų požiūriu (mažėjančio ribinio naudingumo principo analizė).
 11. Ekonominių paradoksų (didėjančio pelningumo ir skolos spąstų) tyrimas.
 12. Deficitinių rinkų susiformavimas perprodukcijos sąlygomis.
 13. Rinkų sąveika
 14. Investavimo į deficitines rinkas rizika, skolos spąstai.
 15. Palūkanų teorijos kritika; palūkanų įtaka finansiniams burbulams.
 16. Finansinių burbulų ir ekonominio rezonanso tyrimas.
 17. Infliacija logistinės analizės požiūriu.
 18. Filipso kreivė ir rinkų prisotinimas.
 19. Pasaulinė ekonomikos krizė kaip globalus procesas.
 20. Finansinio burbulo išoriniai požymiai.
 21. Finansinių burbulų teorijų apžvalga.
 22. Finansinių burbulų teorinis ir empirinis tyrimas.
 23. Verslo ciklų teorijų kritika.

Studentai šiomis temomis gali rengti kursinius ar baigiamiuosius darbus. Vėliau jos gali būti išvystytos disertacijose ar monografijose. Galite siūlyti ir savo temas, jeigu jos turės sąsajas su rinkų prisotinimu.

Trys iš čia siūlomų temų jau yra  įtrauktos į 2018 metų priėmimo į doktorantūrą disertacijų temų sąrašą (https://www.vu.lt/site_files/DRS/Priemimas_2018/SOCIALINIAI_mokslai.pdf) ir laukia potencialių doktorantų:

 1. Kriptovaliutų burbulai logistinės analizės požiūriu;
 2. Rinkos transformacija logistinės analizės požiūriu; 
 3. Finansinių burbulų ir ekonominio rezonanso tyrimas.

Taigi, kviečiame Jus prisijungti. Laukiame ypač tų, kam nesvetimas techninis darbas. Kontaktai: arba .

Bendrųjų palūkanų teorijos (ekonominės logistinės analizės) grupė

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos