Vilniaus universitete Kaune parengtas dar vienas technologijos mokslų daktaras

Laurynas dovydaitisVU Kauno fakulteto doktorantas Laurynas Dovydaitis sėkmingai apgynė technologijos mokslų daktaro disertaciją „Lietuviškai kalbančio diktoriaus identifikavimo naudojant grįžtamojo ryšio neuroninius tinklus tikslumo tyrimas“. Mokslo sritis: technologijos mokslai, informatikos inžinerija –  07 T. Disertacija rengta 2013–2017 metais Vilniaus universitete. Mokslinis vadovas – VU Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos instituto docentas dr. Vytautas Rudžionis (Vilniaus universitetas, technologijos mokslai, informatikos inžinerija – 07 T).

Disertacija buvo ginama viešame disertacijos Gynimo tarybos posėdyje, kuris vyko 2018 m. rugsėjo 27 d. VU Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų institute Vilniuje, (Akademijos g. 4, 203 aud.). Pirmininkas – prof. dr. Julius Žilinskas (Vilniaus universitetas, technologijos mokslai, informatikos inžinerija – 07 T). Nariai: prof. dr. Stefano Bonnini (Feraros universitetas, Italija, fiziniai mokslai, informatika 09 P), prof. dr. Audrius Lopata (Vilniaus universitetas, technologijos mokslai, informatikos inžinerija – 07 T), dr. Virginijus Marcinkevičius (Vilniaus universitetas, technologijos mokslai,

informatikos inžinerija – 07 T), prof. habil. dr. Rimvydas Simutis (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, informatikos inžinerija – 07 T).

Pasak paties disertacijos autoriaus, jo mokslinio tyrimo sritis yra asmens tapatybės identifikavimas naudojant balso įrašus, t.y. informatikos inžinerijos mokslo srities signalų technologijos mokslo šakos tyrimai. „Savo darbe sprendžiau diktoriaus balsą aprašančių požymių klasifikavimo problemą, kurios sprendimas reikalauja naudoti daug skirtingų algoritmų. Kiekvienas algoritmas slepia savyje nemažus iššūkius: nuo balso pavyzdžių surinkimo, unikalių požymių išskyrimo iki požymių klasifikavimo ir jų priskyrimo konkrečiam diktoriui, - sako L. Dovydaitis ir atkreipia dėmesį į atliktų tyrimų aktualumą: „Asmens identifikavimas pagal balsą yra vienas iš patogiausių asmens biometrinio identifikavimo būdų. Diktoriaus identifikavimo tikslumas ypatinai aktualus, kai reikia atpažinti asmenį pagal jo balsą, kas yra labai aktualu kriminalistikoje, o ir kitose žmogaus veiklos srityse“.

Daugiau: disertacija, santrauka

Apie autorių

Laurynas Dovydaitis verslo informatikos magistro kvalifikaciją įgijo Vilniaus universitete Kaune (2011–2013 m.) ir buvo pakviestas tęsti studijas doktorantūroje (2013–2017 m.). Dėstymo patirties įgavo  dirbdamas ISM Vadybos ir ekonomikos universitete ir Vilniaus universiteto Verslo mokykloje (2015–0217 m.). Profesinė tecnologijos mokslų daktaro L. Dovydaičio patirtis susijusi su žinomomis tarptautinėmis kompanijomis: UAB „Blue Bridge“ (infrastruktūros sprendimų vadovo pareigos 2012-2016 m.) ir UAB „CSC Baltic“ (IT sprendimų architekto pareigos 2016 m. gegužės – gruodžio mėn.), o nuo 2016 m. pabaigos jis yra „Microsoft“ debesijos sprendimų architektas.