VU Kauno fakultete lankysis režisierius ir aktorius Vytautas Balsys

vytautas balsys1Gegužės 17 d. (ketvirtadienį) 16 val. XIII auditorijoje vyks susitikimas su režisieriumi, aktoriumi Vytautu Balsiu. Šio susitikimo tema  – „Patirtys ir išgyvenimai: apie režisūrą ir aktorystę Lietuvos kine“.

Vytautas Balsys 1978 m. baigė vokiečių filologijos studijas  Vilniaus universitete, 1984 m. – TV režisūros studijas Lietuvos valstybinėje konservatorijoje. 1990-1992 m. studijavo Aukštuosiuose kino režisūros kursuose, kuriems vadovavo Vytautas Žalakevičius. V. Balsys buvo Lietuvos radijo ir televizijos Kauno programų direkcijos režisieriumi, 1985-1996 m. Kauno dramos teatre režisavo spektaklius J. Grušo „Herkus Mantas“, B. Sruogos „Baisioji naktis“, J. Marcinkevičiaus „Erelnyčia“ ir kt., 2000-2012 m. buvo Kauno mažojo teatro meno vadovu ir režisieriumi. Šiuo metu Vytautas Balsys dirba projektų vadovu.Kauno kino centre „Romuva“.

1992 m. stažavosi Vokietijos Hamburgo „Thalia Theatre“. Buvo režisierių Jurgeno Flimo ir Roberto Wilsono asistentu.

Vytautas režisavo ne vieną TV (pvz.: „Sveikas Chulijo Kortasarai“, 1994), kino filmą (pvz.: „Sužeistas vėjas“, 1990; „Salomėja Nėris“), LRT režisavo televizijos apybraižas, LRT radijo spektaklius (pvz.: J. Glinskio „Kas yra Fokas Lyveris“, 2005 m. apdovanotas Lietuvos nacionalinio radijo prizu už geriausią metų spektaklį ), Kauno mažajame teatre režisavo spektaklius (pvz.: pagal E. Ensler „Katytė“) ir kt.

Taip pat yra sukūręs įvairių vaidmenų kino filmuose, pavyzdžiui, atliko Lino vaidmenį filme „Miegančių drugelių tvirtovė“ (2012, rež. A. Puipa).

2017 m. režisierius nustebino idėja – sukurtą savo spektaklį „Dirbtinis įkvėpimas“ skirti tik vienam žiūrovui – gyvajam klasikui J. Erlickui. Spektaklio scena – režisieriaus butas.

Kviečiame pasiklausyti V. Balsio samprotavimų apie režisūrą ir aktorystę!