Gegužės mėnesį fakultete ginamos dvi disertacijos

Informatikos katedros doktorantė Andžela Mialik gegužės 22 d. 12 val. gins disertaciją  „Logistinis netvarių augimo situacijų atpažinimo metodas“, o gegužės 30 d. 12 val. disertaciją  “Female projection in the mythopoetics of death as reflected in celtic mythical stories, folktales and late medieval literature“ gins Germanų katedros doktorantė Audronė Gedžiūtė.

Apie disertantę Andželą Mialik

Mialik vukhfDoktorantė A. Mialik yra Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto absolventė. Čia ji 2007 m. baigė pirmosios pakopos studijas ir apgynusi baigiamąjį darbą „Paslapties padalijimo schemos su teisinių lyginių sistemomis“  įgijo Informatikos bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Antrosios pakopos studijoms Andžela pasirinko Verslo informacijos sistemų programą Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete. Jį baigė 2009 m. ir apgynusi darbą „Logistinio kapitalo kaupimo modelio taikymas bankų sistemos analizei” įgijo vadybos ir verslo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį.

Studijuodama doktorantūroje Andžela ne tik rašė informatikos daktaro disertaciją, bet ir tobulino mokslinio ir organizacinio darbo įgūdžius dalyvaudama  rengiant paraiškas mokslo tyrimų projektams:  is0902 COST (2009 m.), LMT (2010 m.) ir „Support for Frontier Research – ERC Advanced Grant”. Proposal: “Study of economic paradox escausing economic crises” (2011 m.)

Apie A. Mialik disertaciją

Pavadinimas: Logistinis netvarių augimo situacijų atpažinimo metodas (Logistic method to indicate unsustainable growth situations).

Kryptis: Fiziniai mokslai, Informatika (09P)

Mokslinis vadovas – prof. dr. Stasys Girdzijauskas (Vilniaus universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika – 04 S), konsultantas – prof. dr. Virgilijus Sakalauskas (Vilniaus universitetas, fiziniai mokslai, informatika – 09 P)

Disertacija ginama Vilniaus universiteto Informatikos mokslo krypties taryboje:

Pirmininkas – prof. habil. dr. Gintautas Dzemyda (Vilniaus universitetas, fiziniai mokslai, informatika – 09P).

Nariai:
prof. habil dr. Edmundas Kazimieras Zavadskas (Vilniaus Gedimino technikos universitetas, socialiniai mokslai, ekonomika – 04S);

prof. dr. Romas Baronas (Vilniaus universitetas, fiziniai mokslai, informatika – 09P);

prof. dr. Audrius Lopata (Vilniaus universitetas, fiziniai mokslai, informatika – 09P);

prof. dr. Vitalijus Denisovas (Klaipėdos universitetas, fiziniai mokslai, informatika – 09P).

Oponentai:

prof. habil. dr. Rimvydas Simutis (Kauno technologijos universitetas, fiziniai mokslai, informatika – 09P);

prof. (HP) dr. Arūnas Andziulis (Klaipėdos universitetas, technologiniai mokslai, informatikos inžinerija – 07T).

Disertacija bus ginama viešame Informatikos mokslo krypties tarybos posėdyje 2014 m. gegužės 22 d. 12 val. Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto 10 auditorijoje (Muitinės g. 8, Kaunas).

Daugiau informacijos: http://www.lmt.lt/lt/paslaugos/disertacijos/d-db/3558/p50.html

Apie disertantę Audronę Gedžiūtę

Gedziute vukhfAudronė Gedžiūtė 2003 m. įstojo į Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto Germanų filologijos katedros bakalauro studijų programą Anglų filologija ir 2007 m. apgynė diplominį darbą tema “Semiotic Analysis of the Functions of the Zoological Imagery in Literary Texts” (Semiotinė zoologinių įvaizdžių funkcijų analizė grožiniuose tekstuose). 2007-2009 m. ji  studijavo Anglų kalbotyros magistrantūros programoje. 2009 m. A. Gedžiūtė puikiai apgynė diplominį darbą “A Semiotic Attempt at the Reconstruction of the Kelpie Myth” (Kelpio mito rekonstrukcija: semiotinė perspektyva)ir magistro studijas baigė Magna Cum Laude diplomu. Audronė Gedžiūtė dirbo anglų kalbos dėstytoja Lietuvos žemės ūkio universitete (dab. A. Stulginskio universitetas) (2007-2009 m.)  ir Vytauto Didžiojo universitetuose (2009-2010). Dar studijuodama magistrantūroje ji aktyviai domėjosi senosiomis religijomis bei viduramžių kultūra, įgytas žinias skleisdavo dalyvaudama VU KHF Viduramžių klubo veikloje, prisidėdama organizuojant miesto ir fakulteto šventes. 2011-2012 metais Audronė buvo išvykusi studijuoti Londono Middlesex‘o universitete pagal ERASMUS mainų programą.

Apie A. Gedžiūtės disertaciją

Disertacijos tema: Female projection in the mythopoetics of death as reflected in celtic mythical stories, folktales and late medieval literature (Moteriškasis mirties mitopoetikos pradas ir jo raiška keltų mitinėse sakmėse, pasakose bei vėlyvųjų viduramžių literatūroje).

Mokslo kryptis: Humanitariniai mokslai, filologija – 04H.

Mokslinis vadovas: prof. dr. Jadvyga Krūminienė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04H).

Disertacija ginama Vilniaus universiteto Filologijos mokslo krypties taryboje:

Pirmininkė – prof. dr. Asija Kovtun (Vytauto Didžiojo universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04H).

Nariai:

prof. dr. Tatjana Solomonik-Pankrašova (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04H);

prof. dr. Saulius Keturakis (Kauno technologijos universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04H);

doc. dr. Indrė Žakevičienė (Vytauto Didžiojo universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04H);

doc. dr. Skirmantė Šarkauskienė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04H).

Oponentai:

prof. dr. Yuri V. Stulov (Minsko Valstybinis lingvistikos universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – 04H);

dr. Daiva Vaitkevičienė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, humanitariniai mokslai, filologija – 04H).

Disertacija bus ginama viešame Filologijos mokslų krypties tarybos posėdyje 2014 m. gegužės 30 d. 12 val. Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto X auditorijoje (Muitinės g. 12, Kaunas).

Daugiau informacijos: http://www.lmt.lt/lt/paslaugos/disertacijos/d-db/3573/p40.html