Eil. Nr.

Vykdančioji institucija

Vilnius universitetas

7.

Universiteto šakinis padalinys, kuris dalyvaujaprojekte

Kauno humanitarinis fakultetas

Filosofijos ir kultūros studijų katedra

8.

Projekto vadovas ir dalyviai Vilniaus universitete/padalinyje

Prof. Dr. Virginija Jurėnienė

doc. dr. Aistė Urbonienė

Administratorė Rasa Poškuvienė

9.

Projekto partneriai

10.

Finansavimo šaltinis

Lietuvos mokslų taryba. Mokslininkų grupių projektas

11.

Projekto biudžetas

12.

Trumpas projekto aprašymas

Projekte „Kultūros centrų edukacinė veikla tarpkultūriniu bendruomenių mobilizavimo aspektu“ buvo tiriami 8 kultūros centrai, esantys Lietuvos-Baltarusijos ir Lietuvos-Rusijos (Kaliningrado sritis) pasienio teritorijose „veidrodinio atspindžio“ principu, naudojant komparatyvistinį, atvejų analizės, kokybinius bei kiekybinius tyrimų metodus.

13.

Trumpas rezultatų aprašymas

1. Teorinių ir empirinių tyrimų rezultatų pagrindu buvo publikuoti 4 moksliniai straipsniai.
  2. Įvykdyti trys apvaliųjų stalų renginiai Baltarusijoje (Lietuvos ambasadoje Minske), Kaliningrado srityje (Sovetske) ir Lietuvoje (Pagėgiuose), pristatant tyrime dalyvavusių kultūros organizacijų, valdžios ir žiniasklaidos atstovams tyrimų rezultatus.
  3. Tyrimų rezultatų ir rekomendacijų pagrindu parengta metodinė knyga ,,Kultūros centrų edukacinė veikla tarpkultūriniu bendruomenių mobilizavimo aspektu“ kultūros centrų darbuotojams ir lietuviškų kultūros organizacijų atstovams (e-formatu).
  4. Vykdytas informacijos apie projekto veiklas viešinimas universitetinėje ir nacionalinėje žiniasklaidoje.
  5. Pristatyti 5 pranešimai tarptautinėse mokslinėse konferencijose.
  6. Į mokslinius tyrimus projekto tema buvo įtraukta MA vadybos srities (Meno vadyba) studentė G. Lazdinytė (2012, 2013 m.);

Atlikti kiekybinis ir kokybiniai tyrimai bei jų rezultatų analizė. Šių tyrimų tikslas buvo ištirti kultūros centrų edukacinę veiklą, atskleidžiant jos įtaką vietos gyventojams tarpkultūriniu bendruomenių mobilizavimo aspektu.

14.

Skelbiama projekto informacija