Finansų ir apskaitos taikomosios sistemos

Apie programą

BA finansu ir apskaitos taikomosios sistemos 001

Studijų sritis: verslo ir viešoji vadyba (iki 2017 m.  – socialiniai mokslai).

Studijų kryptis: finansai

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: verslo vadybos bakalauras (įstojusiems iki 2017 m. – finansų bakalauras).

Studijų trukmė: 4 m.

Programos tikslas

Rengti universalius specialistus, įvaldžiusius fundamentines finansų ir apskaitos žinias bei informacinių technologijų gebėjimus ir įgūdžius, t.y., ne tik gebančius suprasti ir analizuoti finansų procesus, finansų valdymo ir jų apskaitos principus, bet ir turinčius kompetencijų taikyti informacines technologijas ir programas kaupiant, apdorojant ir analizuojant finansinius duomenis bei valdant finansinius procesus realioje verslo aplinkoje.

Numatomi studijų rezultatai

Programos absolventas žino verslo vadybos pagrindus, metodus ir funkcijas, verslo organizavimo principus, apskaitos procesą, finansinių ataskaitų principus ir struktūrą, apmokestinimo principus ir mokesčių sistemą, finansų sistemos, pinigų ir kapitalo rinkų funkcionavimo ypatumus, įmonės ir asmeninių finansų specifiką, finansinių instrumentų savybes, jų privalumus ir trūkumus. Moka atlikti įmonės finansinę analizę, prognozuoti veiklos rodiklius, valdyti įmonės finansus. Geba taikyti finansų valdymo principus, sudaryti įmonių finansines ataskaitas, atlikti pagrindinius audito testus, tvarkyti apskaitą ir apskaičiuoti mokesčius, identifikuoti finansines rizikas, sudaryti ir valdyti investicijų portfelius.

Studijų programos skiriamieji bruožai

Pirmosios pakopos programa Finansų ir apskaitos taikomosios sistemos yra unikali programa Lietuvoje, kurioje studijuojantys rengiami prestižiniam finansininko, apskaitininko darbui tiek finansinėse, tiek nefinansinėse institucijose, ypatingai finansinių paslaugų centruose, kurių Lietuvoje vis daugėja.

Programa apima trijų sričių (finansų, apskaitos ir informatikos) studijas, todėl studijų metu įgyjami apskaitos ir finansų specialistų su sustiprintomis informacinių technologijų ir sistemų taikymo žiniomis įgūdžiai, formuojamas platus finansinis mąstymas. Programoje numatytos gilesnės finansų srities studijos (ženkliai daugiau finansinių ir apskaitos dalykų), todėl ją baigusieji galės iš karto be papildomo apmokymo užimti finansininkų, apskaitininkų pareigas įmonėse ir įstaigose, o ateityje siekiantiems tapti auditoriais bus lengviau rengtis kvalifikaciniams egzaminams. Dėl programoje integruojamų informatikos ir švedų kalbos kompetencijų absolventai gali būti reikalingi aktyviai besisteigiantiems skandinavų finansinių institucijų finansinių paslaugų ir kompetencijų centrams.

Studijos yra nuolatinės. Studijų procesas baigiasi bakalauro darbu.

Profesinė praktika numatoma finansų institucijose: komerciniuose bankuose, stambiose finansų įmonėse, finansų maklerio firmose ir t.t. Praktika atliekama 12 savaičių.

Studijų pabaiga

Programa baigiama bakalauro baigiamojo darbo rašymu. Sėkmingai baigusiems studijas suteikiama finansų bakalauro kvalifikacija.

 

giedrius romeika

 

INSTITUTO DIREKTORIUS
Giedrius Romeika

el. p.
tel. 8 37 422477
Muitinės g. 8, Kaunas, 6 kab.

kaminskiene 2017

 

ADMINISTRATORĖ
Vaidilutė Kaminskienė

el. p.
tel. 8 37 422477
Muitinės g. 8, Kaunas, 6 kab.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos