Programų sistemos

Apie programą

BA PROGRAMU SISTEMOS

Studijų sritis: Fiziniai mokslai (nuo 2017 m. – informatikos mokslai).

Studijų kryptis: Programų sistemos

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: Programų sistemų bakalauras  (nuo 2017 m. – informatikos mokslų bakalauras)

Studijų trukmė 4 m.

Studijų programos tikslas

Programos tikslas parengti aukštos kvalifikacijos programų sistemų specialistus, atitinkančius Lietuvos ūkio poreikius, sugebančius kurti ir eksportuoti programinius produktus bei paslaugas ir galinčius sėkmingai konkuruoti dėl informacinių technologijų darbo vietų Europos Sąjungos ir kitose užsienio valstybėse.

Numatomi studijų rezultatai

Programos absolventai – gebės analizuoti priimamų sprendimų ekonominį, socialinį, etinį ir teisinį poveikį asmenims, organizacijoms ir visuomenei. Gebės įžvelgti naujas programų sistemų taikymo galimybes, įvertinti taikomosios srities žinių poreikį, problemų kompleksiškumą bei jų sprendimų būdų įgyvendinamumą. Gebės parinkti ir panaudoti tinkamus šiuolaikinius metodus, modelius, problemų sprendimo šablonus, įgūdžius bei įrankius, būtinus programų sistemų kūrimui ir priežiūrai, įskaitant naujas taikymo sritis. Gebės panaudoti esamą kompiuterių techninę ir programinę įrangą, identifikuoti, perprasti ir taikyti perspektyvias technologijas. Gebės planuoti, projektuoti ir atlikti eksperimentus bei kitus atitinkamus praktinius tyrimus, analizuoti ir interpretuoti duomenis. Gebės formuluoti racionalius, efektyvius kaštų ir laiko prasme problemų sprendimo variantus, remdamasis svarbiausiomis kaštų ir produktyvumo vertinimo žiniomis ir metodais.

Studijų programos skiriamieji bruožai

Studijų programoje teoriniai dalykai derinami su jų praktiniais taikymais, akcentuojamas komandinis darbas ir užduočių atlikimas laiku. Dėstytojai  - mokslininkai, savo sričių ekspertai, turintys didelę programų sistemų kūrimo patirtį Lietuvos bei užsienio užsakovams. Programa tenkina akreditacinius Europos ir JAV reikalavimus programų sistemų studijų programoms. Platus pasirenkamųjų modulių sąrašas ir lanksčios rinkimosi galimybės įgalina specializuotis. Norintys nesunkiai randa darbą pagal specialybę dar studijų metu.

Nuo šių metų Programų sistemų studijų programą galima studijuoti ir Šiauliuose.

Studijų programą kuruoja Taikomosios informatikos institutas

Daugiau informacijos

audrius lopata

l.e.p.  INSTITUTO DIREKTORIUS
prof. dr. Audrius Lopata


tel. 8 37 422566
el.p.
Karaliaus Mindaugo pr. 4, Kaunas

Ilona veitaite

ADMINISTRATORĖ
Ilona Veitaitė


tel. 8 37 422566
el.p.
Karaliaus Mindaugo pr. 4, Kaunas

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos