Finansų ir apskaitos taikomosios sistemos

Apie programą

finansu ir apskaitos taikomosios sitemos

Programą kuruoja Finansų ir apskaitos katedra

Studijų sritis: socialiniai mokslai (nuo 2017 m. – verslo ir viešoji vadyba)

Studijų kryptis: finansai

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: finansų bakalauras (nuo 2017 m. – verslo vadybos bakalauras)

Studijų trukmė: 4 m.

Programos tikslas

Rengti universalius specialistus, įvaldžiusius fundamentines finansų ir apskaitos žinias bei informacinių technologijų gebėjimus ir įgūdžius, t.y., ne tik gebančius suprasti ir analizuoti finansų procesus, finansų valdymo ir jų apskaitos principus, bet ir turinčius kompetencijų taikyti informacines technologijas ir programas kaupiant, apdorojant ir analizuojant finansinius duomenis bei valdant finansinius procesus realioje verslo aplinkoje.

Numatomi studijų rezultatai

Programos absolventas žino verslo vadybos pagrindus, metodus ir funkcijas, verslo organizavimo principus, apskaitos procesą, finansinių ataskaitų principus ir struktūrą, apmokestinimo principus ir mokesčių sistemą, finansų sistemos, pinigų ir kapitalo rinkų funkcionavimo ypatumus, įmonės ir asmeninių finansų specifiką, finansinių instrumentų savybes, jų privalumus ir trūkumus. Moka atlikti įmonės finansinę analizę, prognozuoti veiklos rodiklius, valdyti įmonės finansus. Geba taikyti finansų valdymo principus, sudaryti įmonių finansines ataskaitas, atlikti pagrindinius audito testus, tvarkyti apskaitą ir apskaičiuoti mokesčius, identifikuoti finansines rizikas, sudaryti ir valdyti investicijų portfelius.

Studijų programos skiriamieji bruožai

Pirmosios pakopos programa Finansų ir apskaitos taikomosios sistemos yra unikali programa Lietuvoje, kurioje studijuojantys rengiami prestižiniam finansininko, apskaitininko darbui tiek finansinėse, tiek nefinansinėse institucijose, ypatingai finansinių paslaugų centruose, kurių Lietuvoje vis daugėja.

Programa apima trijų sričių (finansų, apskaitos ir informatikos) studijas, todėl studijų metu įgyjami apskaitos ir finansų specialistų su sustiprintomis informacinių technologijų ir sistemų taikymo žiniomis įgūdžiai, formuojamas platus finansinis mąstymas. Programoje numatytos gilesnės finansų srities studijos (ženkliai daugiau finansinių ir apskaitos dalykų), todėl ją baigusieji galės iš karto be papildomo apmokymo užimti finansininkų, apskaitininkų pareigas įmonėse ir įstaigose, o ateityje siekiantiems tapti auditoriais bus lengviau rengtis kvalifikaciniams egzaminams. Dėl programoje integruojamų informatikos ir švedų kalbos kompetencijų absolventai gali būti reikalingi aktyviai besisteigiantiems skandinavų finansinių institucijų finansinių paslaugų ir kompetencijų centrams.

Studijos yra nuolatinės. Studijų procesas baigiasi bakalauro darbu.

Profesinė praktika numatoma finansų institucijose: komerciniuose bankuose, stambiose finansų įmonėse, finansų maklerio firmose ir t.t. Praktika atliekama 12 savaičių.

Studijų pabaiga

Programa baigiama bakalauro baigiamojo darbo rašymu. Sėkmingai baigusiems studijas suteikiama finansų bakalauro kvalifikacija.

 

Gipiene

FINANSŲ IR APSKAITOS
KATEDROS VEDĖJA

doc. dr. Gailutė Gipienė


tel. (8-37) 422926
el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Muitinės g. 12, Kaunas, 32 kab.

kaminskiene 2017

 

ADMINISTRATORĖ
Vaidilutė Kaminskienė


el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
tel. 8 37 422344
Muitinės g. 8, Kaunas, 3 kab.