Sėkmės istorijos

 

Rytis Zemkauskas,

zemkauskas

VU KHF absolventas TV laidų vedėjas, vertėjas ir įgarsintojas

Kauno fakulteto atsiradimas buvo, ko gero, pirmasis pokarinis bandymas „humanizuoti“ technokratų nukamuotą Kauną, o kadangi man Kaunas pirmiausia ir yra humanistinės kultūros miestas, abejonių kur stoti nebuvo. Ir nesigailiu. Senos fakulteto sienos, aula bažnyčioje ir beveik oksfordiški bibliotekos skliautai be pėdsakų nepraeina. Mes mokydavomės, keldavome maištus ir gerdavome vyną su vaizdu į Aleksoto tiltą – viskas buvo kaip reikia. Galėčiau pakartoti...

 

 

vukhf Rasa

Rasa Vileikytė,

Prekybos centro „Molas“ vadovė

 

Jau ketvirtus metus dirbu su nekilnojamo turto objektais.Vadovaudama gerai žinomam Kauno mieste objektui – prekybos ir paslaugų centrui MOLAS, priklausiančiam UAB „BPT Optima Retail“, naudojuosi žiniomis, kurias sukaupiau studijuodama VU KHF  ir būdama SA prezidente. Dažniausiai prireikia žinių iš vadybos, informatikos, organizacijų valdymo paskaitų, o marketingo magistrantūros studijų metu gautos žinios dar ir šiandien praverčia siekiant išlikti konkurencingais Kauno miesto rinkoje. Nebuvo sunku susirasti darbo vietą, nes įgytas bakalauro laipsnis ir vadybinė patirtis prezidentaujant buvo mano akivaizdžiu privalumu tarp kitų kandidatuojančių. Vadybinės žinios, nuolat gilinamos ir praktiškai užtvirtinamos, padeda toliau siekti karjeros ir džiaugtis, jog pasirinktos studijos leidžia gyventi, įsitvirtinti, kurti šeimą Lietuvoje.

 

Deimantė Teresienė,

Lietuvos centrinio banko 

Aktyvų strateginės alokacijos skyriaus

Vyresnioji analitikė

teresieneStudijuodama bakalauro programoje rinkausi dalykus, susijusius su finansų sritimi, nes mane ypatingai domino finansų rinkos ir ekonominis modeliavimas. Vėliau savo žinias gilinau studijuodama  magistro studijų programoje Apskaita, finansai ir bankininkystė. Ši programa iš tiesų universali ir naudinga kiekvienam studentui, nes apima net tris sritis, iš kurių galima formuoti savo specialybę renkantis atskiras alternatyvas pagal polinkį vienai ar kitai krypčiai.

Studijos Vilniaus universitete Kaune tapo tvirtu pagrindu siekiant užsibrėžtų tikslų karjeroje. Šiuo metu dirbu labai įdomų darbą Lietuvos centriniame banke. Tenka analizuoti įvairių šalių ekonominę situaciją, lyginti skirtingų turto klasių patrauklumo galimybes besikeičiančios ekonominės aplinkos sąlygomis. Dalyvauju rengiant strategijas, kurios padėtų efektyviai valdyti užsienio atsargas, kuriant palyginamuosius indeksus, modeliuojant įvairias investavimo strategijas, priimant sprendimus  dėl atskirų turto klasių įtraukimo ar išbraukimo.

 

Martynas Radzevičius,

VšĮ „Kultūros gurmanai“ („Open Culture“) vadovas ir vienas iš savininkų,

UAB „Kordis“pardavimų plėtros vadovas

 

radzevicius

Nuo pat mažų dienų visada buvau dėmesio centre, nes nuolat imdavausi iniciatyvos veikti. Todėl ieškojau studijų, kuriose būtų daug erdvės kūrybiškumui. Ir tuomet, ir šiandien manau, kad kultūros vadybos studijų pasirinkimas buvo teisingas sprendimas. Nereikia painioti kultūros vadybos su kūryba – čia ruošiami tie, kurie žavisi ne scena, plojimais ar gėlėmis, o jaučia neapsakomą pasitenkinimą, būdami tais „pilkaisiais kardinolais“, nuo kurių priklauso, kas lips ant scenos, kaip ta scena atrodys ir kur ta scena stovės, kas pardavinės bilietus, kas rūpinsis reklama, ir kaip apie tai sužinos kiti. Dirbdamas tokį darbą visada jaučiu adrenaliną ir malonumą. Būtent kultūros vadybos studijos paskatino imtis nuosavo kultūros verslo bei meno agento darbo.

 

Jurgita Laurinaitytė–Stadalienė,         

Ryšių su visuomene agentūros „PR Service / Edelman affiliate“ kūrybinių projektų vadovė

jurgitaPer trejus metus, kol dirbu ryšių su visuomene agentūroje, jau susipažinau su sveikatos, automobilių, kompiuterijos, energetikos, žemės ūkio, aviacijos sektoriais, daugybe įvairiausių produktų ir paslaugų. Išmokau ne tik savo pagrindinio amato – rašymo – subtilybių, bet ir planuoti, administruoti, skaičiuoti, konsultuoti, vadovauti... Nuobodulio čia mažai, lėkimo ir vertimosi per galvą – pakankamai. Šį darbą radau bebaigdama studijas. Kai  mano pirmoji sukurta reklama laimėjo prizą mažyčiame konkurse, apėmė įkvėpimas, kad aš galiu. Parašiau trumpą šmaikštų laišką į agentūrą, kokie jie šaunūs ir kiek daug norėčiau iš jų pasimokyti... Pakviesta bandomajam laikotarpiui  kankinausi tris mėnesius, mėgindama ir bakalauro darbą pabaigti, ir naujojo darbdavio nenuvilti, bet bakalauro diplomą atsiėmiau jau rimtai įsidarbinusi.

Kas pasitikės mūsų jėgomis, jei ne mes patys. Pirmyn, kolegos!

 

 

Dr. Jovita Nenortaitė,

„CSC Baltic“ projektų vadovė

nenortaiteStudijos VU – pats šviesiausias ir šilčiausias atsiminimas. Fakultetas yra išskirtinis ne tik savo aura, bet ir tuo, kad apima sritis, dažnai įsivaizduojamas kaip nesutaikomas priešybes. „Tiksliukai“, „verslininkai“ ir filologai dažniausiai nėra labai geros nuomonės vieni apie kitus, bet studijuodami mes sugebėjome šias priešybes suderinti ir perimti tai, ką kiekviena disciplina siūlė geriausio. Studijuodami „Verslo informacijos sistemų“ programoje buvome skatinami domėtis vadyba, marketingu, literatūra, kinu, ir, kita vertus, galėjome išvengti skraidžiojimo padebesiais, nes teko mokytis skaičiuoti litus ir laiką, suprasti ekonomiką, informatiką ir politiką. Todėl išmokome būti smalsiais ir praktiškais tuo pat metu, ir  tai buvo didžiulė dovana, kurią gavome iš dėstytojų ir fakulteto!

 

 

 

 

Absolvento žodis stojančiajam

auskalnisStojimas į universitetą yra vienas rimčiausių žingsnių gyvenime, o gauta specialybė greičiausiai paliks gilų įspaudą tavo asmenybėje. Retas kuris nuo vaikystės žino, kuo nori būti; juo labiau, kad tos svajonės dažnai pasirodo neįgyvendinamos.

Neįtikėtina, tačiau didelė dalis studentų supranta, ko nori, tik tada, kai jau studijuoja. Kartais atsitinka ir taip, kad specialybė visiškai neatitinka jų lūkesčių ir vizijų. Todėl šio teksto autorius pasišovė pasidalinti keletu praktinių patarimų, kaip apsispręsti.

Skaitykite daugiau

 

 

Absolvento patarimai, kaip rasti įdomų darbą

laurinaityteVieno mano mėgstamo žurnalo paskutiniame puslapyje dažnai spausdinami įspūdžiai žurnalisto, kuris kas mėnesį išbando naują profesiją ir aprašo, kaip jam sekėsi. Jis jau buvo vaikų darželio auklėtojas, teatro aktorius, restorano virėjo asistentas ir daugybės kitų profesijų atstovas. Vis mąstydavau, kad tai bene smagiausia profesija: jokio nuobodulio, jokios rutinos.

Prieš kelias dienas, sėdint odontologo kabinete ir apžiūrinėjant įvairiausius dantų implantacijos būdus (ne, man nereikia implantų – tiesiog rengiausi rašyti tekstą), man toptelėjo, jog esu visai netoli nuo to personažo. Per tuos metus, kol dirbu ryšių su visuomene agentūroje, jau susipažinau su sveikatos, automobilių, kompiuterijos, energetikos, žemės ūkio, aviacijos sektoriais, daugybe įvairiausių produktų ir paslaugų. Išmokau ne tik savo pagrindinio amato – rašymo – subtilybių, bet ir planuoti, administruoti, skaičiuoti, konsultuoti, vadovauti... Nuobodulio čia mažai, lėkimo ir vertimosi per galvą – pakankamai.

Skaitykite daugiau

„Kauno maratono“sumanytojas – VU KnF absolventas

 pukis2013 m. birželio 9 d. Vilniaus universiteto Kauno fakulteto (VU KnF) doktorantas Algirdas Pukis pakvietė visus į pelno ir naudos nesiekiančią sporto šventę miestui ir jo svečiams.

Dvejus metus brandinta idėja

„Prieš ketverius metus pradėjęs sportuoti su broliu, ėmiau svarstyti, kodėl Kaunas neturi savo bėgimo šventės, kuo gali pasigirti visi didieji Europos miestai, kasmet organizuojantys bent po vieną didelį bėgimą, dažniausiai maratoną. Tai pasirodė itin keista, tad būtent tada pradėjau galvoti apie tokio renginio Kaunui organizavimą“, – pasakoja Algirdas. Šia idėja pasidalinęs su keletu bendraminčių, jaunas vaikinas sulaukė didelio kartu sportuojančių draugų palaikymo, nes tokia idėja sukosi ne vieno galvoje. „Dabar „Kauno maratoną“ intensyviai organizuoja 5-6 žmonių iniciatyvinė grupė, kurios didžioji dalis – profesionalūs sportininkai, savo sričių specialistai. Per renginį prie iniciatyvos prisijungė dar per 60 savanorių. Turiu pripažinti, kad būtent sportininkai ir yra labiausiai motyvuoti, nors visi mes dirbame savanoriškais pagrindais, mus skatina idėja“, – neslepia VU KnF Verslo ekonomikos ir vadybos katedros doktorantas. Pernai pirmą kartą suorganizuotam maratonui, kurį planuojama rengti kasmet, suteiktas tarptautinio renginio statusas.

Skaitykite daugiau

 

Dainuojanti VU KnF absolventė

jegorovaVis dažniau viešoje erdvėje pasirodantys pranešimai apie skardžiabalsę dainininkę Juliją Jegorovą džiugina Vilniaus universiteto Kauno fakulteto bendruomenę (VU KnF). Ir ne veltui. Julija – puikus pavyzdys absolventės, sugebėjusios suderinti dainavimo malonumą ir rimtas vokiečių filologijos studijas. Šios dvi sritys lydi ją kasdien.

 Skaitykite daugiau

 

 

 

 

Organizacijai „Globalios Lietuvos lyderiai“ vadovauja VU KnF absolventė

stankuteViena pirmųjų VU KnF kultūros vadybos absolvenčių Kotryna Stankutė įsitikinusi, kad jauno žmogaus sėkmės paslaptis – iniciatyva. Po beveik dviejų metų darbo Singapūre, Azijos Europos Fonde, 2013 m. į tėvynę grįžusi mergina pasidalino savo sėkmės receptais.

Skaitykite daugiau

 

 

 

 

 

Poezijos pavasario laureatė – VU KnF absolventė

marcinkeviciute„Kurti eiles nėra taip paprasta“, – pripažįsta Vilniaus universiteto Kauno fakulteto absolventė Tautvyda Marcinkevičiūtė – Lietuvoje žinoma poetė ir vertėja, praėjusiais metais  pelniusi  „Poezijos pavasario“ laureatės vardą.

Skaitykite daugiau

 

 

 

 

Fakulteto absolventė iš Europos komisijos

EKPraėjusiais mokslo metais anglų filologams tris dienas dėstė ypatinga viešnia – Europos Komisijoje dirbanti fakulteto absolventė Veronika Brazienė. Profesionali vertėja ne tik skaitė paskaitas studentams, bet ir džiaugėsi trumpam sugrįžusi į jai itin mielą fakultetą.

Skaitykite daugiau

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos