Vilniaus universitete Kaune rugpjūčio 1 dieną pasirašyta VU ir Birštono savivaldybės bendradarbiavimo sutartis, kurios iniciatoriais buvo VU Kauno fakultetas. VU KnF Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto dėstytojai ir bakalauro studijų programos Lietuvių filologija ir reklama studentai jau kelis metus puoselėja glaudžius ryšius su šio unikalaus Lietuvos kurorto administracijos atstovais.

vuknf

kerevicieneTuo įsitikino VU KnF Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto docentė dr. Jurgita Kerevičienė, kurią pasiekė jos vizito į Insbruko universitetą (Austrija) atgarsiai. Šio dar 1669 metais įkurto universiteto Vertimo studijų instituto (INTRAWI) studentai ir jų dėstytojai ne tik palankiai atsiliepia apie docentės paskaitas, bet ir reiškia susidomėjimą studijų programa Audiovizualinis vertimas.

tvar 1 copy

Liepos 4 dieną, 14 valandą, Vilniaus universitete (VU) prasideda antrasis priėmimo į magistro studijas etapas, kuris tęsis iki liepos 8 dienos 15 valandos. Šiuo laikotarpiu VU ISAS galima teikti prašymus studijuoti ir koreguoti pirmojo etapo metu pateiktus prašymus.

2019 metais stojantieji į VU Kauno fakultetą galis rinktis šias studijų programas: 

Lietuvių literatūra ir kūrybinis rašymas

Marketingas ir prekybos vadyba

Meno vadyba

Tarptautinio verslo vadyba

Viešojo diskurso lingvistika

Finansų technologijos (FinTech)

Tvariųjų finansų ekonomika

Primename, kad stojant į kai kurias studijų programas yra vykdomi stojamieji egzaminai arba motyvacijos vertinimas.

Stojamieji egzaminai į magistro studijų programas ir stojančiųjų motyvacijos vertinimai vyks 2019 m. liepos 4–8 dienomis (tikslesnė data priklausys nuo pasirinktos konkrečios studijų programos). Stojamųjų egzaminų tvarkaraštį rasite čia. (https://bit.ly/2xrwYAE)

Kvietimai studijuoti skelbiami VU ISAS (https://bit.ly/2XdhquE) liepos 10 d. 10 val. 

Visą stojančiajam į magistro studijas reikalingą informaciją galima rasti universiteto tinklalapyje (https://bit.ly/2KiIp5Y ).

dongcai zhang 001Šiuo metu VU Kauno fakultete stažuojasi Džedziango prekybos ir pramonės universiteto (Zhejiang Gongshang University) doktorantas Dongcai Zhang. Stažuotojas iš Kinijos Hangdžou miesto nuo šių metų birželio 20 dienos iki rugsėjo 25 dienos Lietuvoje vykdys bendrus mokslinius tyrimus su fakulteto mokslininkais. 

Pagrindiniai stažuotės metu vykdomi tyrimai yra susiję su darnios energetikos plėtros vertinimu ir atliekami kartu su VU Kauno fakulteto profesore dr. Dalia Štreimikiene, taip pat bendradarbiaujant su VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto profesoriumi Tomu Baleženčiu.

Vilniaus universiteto mokslininkai su minėtu Kinijos universitetu bendradarbiauja rengdami mokslines publikacijas darnumo vertinimo srityje jau nuo 2012 metų. Šių metų gegužę VU prof. D. Štreimikienė ir prof. T. Baležentis savo mokslinius tyrimus pristatė Džedziango prekybos ir pramonės universiteto organizuotos konferencijos plenarinėje sesijoje sudėtinių vertinimo rodiklių analizės tematika.

Numatoma ir toliau stiprinti bei plėsti bendradarbiavimą su Džedziango prekybos ir pramonės universiteto  mokslininkais, atliekant mokslinius tyrimus tvarios energetikos daugiakriterinio vertinimo srityje. Šiais metais Vilniaus universitete Kaune laukiamas dar vienas doktorantas iš Džedziango prekybos ir pramonės universiteto.

Lituanistiniai kursai vuknf 2019Birželio 16–30 dienomis Vilniaus universiteto Kauno fakultete (VU KnF) vyksta lituanistiniai kursai užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams.

„Tai dvi intensyvios ir karštos savaitės, kurios sudaro galimybę kolegoms iš Švedijos, Norvegijos, Ukrainos, Latvijos ir JAV ne tik susipažinti su aktualiais lietuvių kalbos klausimais, tobulinti savo pedagoginius profesinius įgūdžius, praturtinti žinias apie lietuviškosios kultūros savitumą, bet ir pabūti lietuvakalbėje aplinkoje, aplankyti literatūrines ir istorines Kauno ir Vilniaus vietas, pabendrauti su kolegomis mokytojais iš Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos, pasidalyti tarpusavyje gerąja patirtimi“, - pasakoja šio projekto koordinatorė docentė dr. Skirmantė Biržietienė iš fakulteto Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto.

Kursų dėstytojai – VU KnF Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto mokslininkai, lituanistinių programų dėstytojai, išmanantys fundamentinius filologijos dalykus, aktyviai tiriantys bei formuojantys šiandieninės lituanistikos aktualijas. Dauguma jų turi ir neformalaus švietimo patirties, dalyvauja mokslo populiarinimo veikloje, bendradarbiauja su Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklomis. Kursus finansuoja Švietimo mainų paramos fondas.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos