Disertacija apie mito atšvaitus Viduramžių germanų poezijoje ir lietuvių liaudies dainose

Lapkričio 25 dieną 12 val. VU Kauno fakulteto X auditorijoje (VU KnF IV korp., Muitinės g. 12, Kaunas) Giedrė Buivytė gins disertaciją „Mito atšvaitai Viduramžių germanų poezijoje ir lietuvių liaudies dainose: bendras indoeuropiečių kultūrinis paveldas“ filologijos mokslo krypties daktaro mokslo laipsniui gauti. Disertacija (Humanitariniai mokslai, filologija – H 004) rengta 2014–2018 metais Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Kalbų, literatūros ir vertimo studijų institute.

Mokslinė vadovė – prof. dr. Tatjana Solomonik-Pankrašova (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – Н 004).

Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:

prof. dr. Skirmantė Šarkauskienė – tarybos pirmininkė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – H004);

prof. dr. Rimantas Balsys (Klaipėdos universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – H004);

doc. dr. Irena Ragaišienė (Vytauto Didžiojo universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – H004);

prof. dr. Mercedes Salvador-Bello (Sevilijos universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – H004);

Dr. Daiva Vaitkevičienė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, humanitariniai mokslai, filologija – H004).

Apie disertaciją

Disertacijoje siekiama atskleisti mito virsmą tradicine poezija ir liaudies dainomis, remiantis pasirinktais senovės islandų, senovės anglų ir lietuvių poetiniais naratyvais bei poetine gramatika. Tyrime nagrinėjamas senovės islandų giesmių rinkinys Poetinė Eda, senovės anglų epinė poema Beovulfas, poemos Krucifikso vizija, Žmonos rauda ir Ekseterio knygos mįslės bei lietuvių liaudies dainos (kalendorinės, vestuvių, karinės-istorinės, darbo dainos ir raudos). Disertacijoje taikoma metodologija jungia lyginamąją indoeuropiečių poetiką (Watkins 1995, West 2007), archetipinę literatūros kritiką (Frye 1957) ir hermeneutinę interpretaciją (Ricoeur 1976).

Visą disertacijos tekstą galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje: https://www.vu.lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Buivytė fotoApie disertantę

Giedrė Buivytė 2010 m. baigė anglų filologijos studijas, 2012 m. – anglų kalbotyros studijas (Magna cum laude) Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete. 2014 m. įstojo į Vilniaus universiteto filologijos mokslo krypties doktorantūrą, kurioje mokėsi iki 2018 m. Disertacijos tema paskelbti du moksliniai straipsniai ir perskaityti penki pranešimai tarptautinėse mokslinėse konferencijose. 2011–2016 m. disertantė dirbo vertėja UAB „Juvilana“.