Lituanistiniai kursai vuknf 2019Birželio 16–30 dienomis Vilniaus universiteto Kauno fakultete (VU KnF) vyksta lituanistiniai kursai užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams.

„Tai dvi intensyvios ir karštos savaitės, kurios sudaro galimybę kolegoms iš Švedijos, Norvegijos, Ukrainos, Latvijos ir JAV ne tik susipažinti su aktualiais lietuvių kalbos klausimais, tobulinti savo pedagoginius profesinius įgūdžius, praturtinti žinias apie lietuviškosios kultūros savitumą, bet ir pabūti lietuvakalbėje aplinkoje, aplankyti literatūrines ir istorines Kauno ir Vilniaus vietas, pabendrauti su kolegomis mokytojais iš Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos, pasidalyti tarpusavyje gerąja patirtimi“, - pasakoja šio projekto koordinatorė docentė dr. Skirmantė Biržietienė iš fakulteto Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto.

Kursų dėstytojai – VU KnF Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto mokslininkai, lituanistinių programų dėstytojai, išmanantys fundamentinius filologijos dalykus, aktyviai tiriantys bei formuojantys šiandieninės lituanistikos aktualijas. Dauguma jų turi ir neformalaus švietimo patirties, dalyvauja mokslo populiarinimo veikloje, bendradarbiauja su Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklomis. Kursus finansuoja Švietimo mainų paramos fondas.