Šv. Liucijos šventė – jauki VU KnF anglų ir švedų kalbų studijų programos tradicija

Gruodžio 14 dieną (penktadienį) 12 val. visus, kurie jau gyvena šviesiu didžiausių metų švenčių laukimu, kviečiame į tradicinę  Šv. Liucijos šventę*, kurią Vilniaus universitete Kaune kasmet organizuoja studijų programos Anglų ir kita užsienio kalba (švedų kalba) studentai ir dėstytojai.

Šventė prasidės VU Kauno fakultete švedų kalbą studijuojančių studentų procesija ir originalo kalba jų atliekamomis Šv. Liucijos giesmėmis Kauno Evangelikų Liuteronų Šventosios Trejybės bažnyčioje (Muitinės g. 8). Po to renginio organizatoriai VU KnF bendruomenės narius pakvies į Žalčio menę, kur vyks tradicinė fika – švedų kultūrai būdingas malonus susibūrimas pabendrauti prie kavos puodelio su saldžiais užkandžiais.

*Šventoji Liucija – krikščioniškas šviesos simbolis. Šv. Liucijos diena giliausias tradicijas turi Švedijoje, kur tradiciškai minima šviesos grįžimo šventė.  Po tamsos visada ateina šviesa – tokią Kalėdų žinią gruodžio 13 d. skleidžia visoje Švedijoje minima Šv. Liucijos diena. Šią dieną visoje Švedijoje organizuojamos šventinės procesijos, kurių priešakyje eina degančių žvakių vainiku ir baltais rūbais pasipuošusi mergina, vaizduojanti Šv. Liuciją. Lietuvoje ši diena nuo seno siejama su žiemos saulėgrįžos laukimu, o šventiškai minima jau beveik tris dešimtmečius.

Tradicinės Šv. Liucijos dienos VU Kaune  organizatoriai ir šiemet kviečia trumpam susitikti, kad drauge pasidžiaugtume švente, kuri neša šviesą ir viltį laukiant artėjančių Šv. Kalėdų!