ES2020Projekto Nr. Nr. 09.3.3-LMT-K-712-22-0135

Projekto pavadinimas: „Archetipiniai moters ir vyro vaizdiniai Jurgio Savickio novelistikoje: paralelė su Henriko Ibseno dramaturgija“

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2020-11-03 iki 2021-04-30.

Projekto dalyvis: Angelina Lapinskaitė

Projekto mokslinio tyrimo vadovas:. Dr. Eglė Keturakienė

Santrauka: Projekto tikslas – išanalizuoti archetipinius moters ir vyro vaizdinius Jurgio Savickio novelistikoje, gretinant su Henriko Ibseno dramaturginiais kūriniais. Projekto uždavinys – remiantis Carlo Gustavo Jungo archetipų teorija, aptarti ir apibūdinti archetipinių moters ir vyro vaizdinių panašumus ir skirtumus Jurgio Savickio novelistikoje ir Henriko Ibseno dramaturgijoje, kuri pasitelkiama kaip europinis kontekstas, reikšmingas Jurgio Savickio modernistinei prozai.

Siekiamas rezultatas: komparatyvistinis tipologinis tyrimas pagilins moderniosios Jurgio Savickio prozos supratimą, praplės jos galimų tyrimų lauką, tiksliau įvardys Henriko Ibseno dramaturgijos reikšmę Jurgio Savickio kūrybai, pateiks konkrečių archetipinių vaizdinių  paralelių ir jų variantų abiejų autorių kūriniuose. Studentė įgys naujų kompetencijų ir gilinantis į archetipinę teoriją, ir stiprins kūrinių skaitymo ir interpretavimo įgūdžius, kuriuos formuoja tarptekstinis dialogas, komparatyvinio metodo galimybės.

Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 veiklą „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“