„Skaitymo skatinimo programų rezultatų ir poveikio vertinimas“

Projekto Nr. Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-24-0050ES2020

Projekto pavadinimas: „Skaitymo skatinimo programų rezultatų ir poveikio vertinimas“

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2021-07-05 iki 2021-08-31.

Vasaros praktikos studentė: Laura Lukoševičiūtė

Projekto praktikos vadovas: Doc. Dr. Audronė Rimkutė

Santrauka: Projekto tikslas – tobulinti studentės mokslinę kvalifikaciją, kuriant skaitymo skatinimo programų rezultatų ir poveikio vertinimo įrankius bei atliekant empirinį tyrimą. Sukurtieji įrankiai ir tyrimo rezultatai galėtų būti naudojami ateityje tobulinant bibliotekose organizuojamas skaitymo skatinimo programas. Projekto metu studentė papildys turimas kultūros projektų vadybos žinias bei įgūdžius kultūros programų vertinimo įrankių kūrimo bei praktinio taikymo gebėjimais. Projekto rėmuose įgyvendinamas tyrimas skaidomas į tris etapus. Pirmojo etapo metu bus rengiamas skaitymo skatinimo programų rezultatų ir poveikio vertinimo įrankis, kurio parengimui būtina įvardinti programos indėlius, numatytas suteikti paslaugas, siekiamą rezultatą ir poveikius. Šių sąvokų konceptualizacijai ir operacionalizacijai parengti bus atliekami interviu su 2021 m skaitymo skatinimo programos koordinatoriais 5 Lietuvos apskričių bibliotekose. Gautų duomenų pagrindu bus rengiamas skaitymo skatinimo programos monitoringo planas ir dalyvių apklausos instrumentas.  Antrojo etapo metu numatoma atlikti programos dalyvių apklausą naudojantis internetinėmis apklausų platformomis ir pasidalinant nuoroda į apklausą per skaitymo programai sukurtą Facebook paskyrą ir per programos svetainę vasarasuknyga.lt. Trečiajame etape bus apdorojami apklausos duomenys, formuluojamos tyrimo išvados ir rašoma ataskaita.

Siekiamas rezultatas: sukurti praktiškai pritaikomi skaitymo skatinimo programų rezultatų ir poveikio vertinimo įrankiai bei atliktas empirinis tyrimas.

Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 veiklą „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“.