Languages on Your Screen: Lithuanian, Latvian, Estonian

Vykdančioji institucija

Vilniaus universitetas

7.

Universiteto šakinis padalinys, kuris dalyvaujaprojekte

Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakulteto Lietuvių filologijos katedra

8.

Projekto partneriai

Vilniaus universitetas,

Daugpilio universitetas,

International House Tallin,

Dundee universitetas,

Turizmo agentūra „Mūsų Odisėja“

IĮ „Vilnius on Video“

9.

Projekto vadovas ir dalyviai Vilniaus universitete/padalinyje

Doc. dr. Saulutė Juzelėnienė

10.

Finansavimo šaltinis

Europos Sąjungos viso gyvenimo kalbų mokymosi programa Lingua2. Europos Komisija.

11.

Projekto biudžetas

137.898 Eur

12.

Trumpas projekto aprašymas

Projekto veiklų planas

Projekto tikslas — išleisti kompaktinį diską, skatinantį europiečius mokytis lietuvių, latvių, estų kalbų ir pažinti Pabaltijo šalių istoriją ir kultūrą. Kompaktiniame diske, tinkančiame vaizdo grotuvams, kompiuteriams, bus pateikti 9 epizodai apie šalis ir kalbas. Informacija apie projektą (audiovizualinė 9 epizodų medžiaga ir žodynas) bus skelbiama ir internete (www.balticlanguages.org). Taigi projektas bus platinamas naudojant šiuolaikines informacijos sklaidos priemones — internetą ir judžiąsias technologijas. Kiekvienas turintis „ekraną“ (televizoriaus, kompiuterio, mobiliojo telefono), galės mokytis šių kalbų.

Mūsų projektas paskatins visus sužinoti daugiau apie Baltijos šalių kultūrą ir istoriją, išmokti šių mažiau žinomų Europos kalbų pagrindinių posakių. Tai pirmasis bandymas sudominti Europos turistus unikalių Pabaltijo kraštų kalba ir kultūra, paskatinti jų tolimesnį pažinimą.

13.

Trumpas rezultatų aprašymas (pagal darbų planą)

Projekto metu sukurta kompaktinė plokštelė, sukurta svetainė.

14.

Skelbiama projekto informacija