ES2020Projekto Nr. Nr. 09.3.3-LMT-K-712-22-0149

Projekto pavadinimas: „Kalbinis didžiųjų Lietuvos miestų kraštovaizdis: multimodalinių elementų poveikis formuojant reklaminę žinutę“

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2020-11-03 iki 2021-04-30.

Projekto dalyvis: Karolina Narazovaitė

Projekto mokslinio tyrimo vadovas: Dr. Jūratė Radavičiūtė

Santrauka: Projekto tikslas - ugdyti pirmosios studijų pakopos studento mokslinio tyrimo įgūdžius, įtraukiant jį į mokslinius kalbinės aplinkos tyrimus. Tyrimo tema „Kalbinis didžiųjų Lietuvos miestų kraštovaizdis: multimodalinių elementų poveikis formuojant reklaminę žinutę“ pasirinkta siekiant skatinti studentą domėtis savo kalbine aplinka bei įtraukti jį į mokslinius tyrimus šioje srityje. Atlikdamas tyrimą tema „Kalbinis didžiųjų Lietuvos miestų kraštovaizdis: multimodalinių elementų poveikis formuojant reklaminę žinutę“, studentas išsiaiškins multimodalinių elementų poveikį formuojant reklaminę žinutę, skirtą didžiųjų Lietuvos miestų (Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos) gyventojams. Pagrindiniai darbai, susiję su atliekamu tyrimu, bus teorinės medžiagos apžvalga, empirinės medžiagos rinkimas ir duomenų bazės sukūrimas bei sukurtų duomenų analizė. Tyrime bus naudojami kiekybinis ir kokybinis tyrimo metodai. Tyrimo rezultatus studentas pristatys mokslinėje konferencijoje.

Siekiamas rezultatas: studento mokslinių kompetencijų ugdymas, nes atlikdamas šį mokslinį darbą, studentas gebės pritaikyti teorines žinias praktinėje veikloje, susipažins su mokslinių tyrimų metodika, taikoma naujoje kalbotyrinių mokslinių tyrimų (kalbinio kraštovaizdžio tyrimų)  srityje, dirbs kartu su mokslo vadovu ir tęs tyrimus pradėtus rašant kursinį darbą; taip pat studentas susipažins su galimybe rašyti paraišką gauti finansavimui moksliniams tyrimams bei pristatys savo tyrimo rezultatus studentų mokslinėje konferencijoje.

Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 veiklą „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“