Studijos turintiems negalią

Vilniaus universiteto (VU) bendruomenė yra atvira įvairovei ir nuolat kviečia įsilieti į savo gretas studentus bei darbuotojus, turinčius negalią. Universitete stengiamasi sudaryti lygiavertes studijų sąlygas: pritaikoma fizinė aplinka ir studijų organizavimo procesas, yra galimybė pasikonsultuoti rūpimais klausimais su šią sritį išmanančiais specialistais.

Universitetas kviečia negalią turinčius asmenis drąsiai domėtis, atvirai klausti ir reikšti savo poreikius, nes tik tokiu būdu bus galima garantuoti tinkamą studijų sąlygų sudarymą.

Atviras neįgaliesiems universitetas (PDF leidinys)

Šiuo metu VU Kauno fakultete Jūsų laukia:

Mobilus kopiklis laiptais su papildoma baterija LIFTKAR PT UNI 130, skirtas transportuoti neįgaliojo vežimėlį laiptais. Esant poreikiui gali būti naudojamas visuose fakulteto pastatuose.

Brailio rašto spausdintuvas BRAILLE EMBOSSER EVEREST-D V4 su akustine spinta.   Galimas spausdinimas iš pdf, word ir t.t. failų. Prietaisu galima naudotis bibliotekoje.

Programinė įranga JAWS 14 For Windows, analizuojanti informaciją ekrane ir perduodanti ją kalbos sintezatoriui, kuris paverčia tekstą garsu. 1-oje kompiuterių klasėje, bibliotekoje.

Programinė įranga WintalkerVoice v. 1.6, visą kompiuterio ekrane esančią informaciją vartotojui perduodanti garsu lietuvių kalba. 1-oje kompiuterių klasėje, bibliotekoje.

Programinė įranga SuperNova Magnifier 13.03, išdidinanti visą kompiuterio ekrane pateikiamą informaciją arba pasirinktas jos dalis. 1-oje kompiuterių klasėje, bibliotekoje.

Specializuotas reguliuojamo aukščio ir kampo stalas. II korpusas, 2.0.01 auditorija

2 pristumiami reguliuojamo aukščio ir kampo stalai. II korpusas, 2.0.01 auditorija

Specializuota ergonomiška kėdė BIZZIR15/STEEL, reguliuojamas kėdės, rankų atramų aukštis, vertikalaus pasvyrimo, atramos pasvirimo kampas. II korpusas, 2.0.01 auditorija

Taip pat Jums, kaip Vilniaus universiteto bendruomenės nariui, būtų:

Taikomos stojimo į universitetą lengvatos, t. y. pateikus tai įrodantį dokumentą (darbingumo lygio nustatymą), Jūs būtumėte atleidžiami nuo stojamosios studijų įmokos bei registracijos mokesčio. Plačiau apie tai – VU Priėmimo į Pirmosios ir Antrosios pakopos studijas tvarkos aprašuose;

Sudaryta galimybė kas semestrą gauti vienkartinę socialinę stipendiją iš Universiteto bei valstybės garantuojamą finansinę paramą;

Psichologinio konsultavimo ir mokymų centre (PKMC) teikiamos individualaus, grupės ir šeimos konsultavimo paslaugos.

Išsamus aukščiau įvardintų ir kitų galimybių turintiems negalią aprašymas – Universiteto tinklalapyje

Negalią turintis studentas visada gali kreiptis į kontaktinius asmenis fakultetuose, padalinio ar centrinę administraciją, kur bus išklausomas, jam suteikiama informacija, pasiūloma pagalba ar sprendimas. Fakulteto kontaktinis asmuo:

Studijų skyriaus vedėja
Jolita Malinauskienė
1 kab. (dekanatas)
Muitinės g. 8, Kaunas
Tel. nr.: +370 37 42 23 76
Faksas: +370 37 42 32 22
El. paštas:

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku