Mainų patirtys

VU studentų atsiliepimai apie Erasmus studijas

Erasmus praktiką atlikusių studentų atsiliepimai ir patarimai

 

Studentė: Viktorija Povilaitytė (Anglų filologija)
Šalis: Suomija University of Eastern Finland

ERASMUS programa man suteikė begalę naudingų žinių ir neišdildomų prisiminimų.  Turėjau galimybę susipažinti ne tik su įvairiais mokymo metodais, bet taip pat ir su kitų šalių kultūromis. Tai yra galimybė, kuria verta pasinaudoti, nes neįkainojama patirtis įgyjama ERASMUS studijų metu suteikia daug naujų galimybių. Skirtingos kultūros tampa kaip viena. Studentai iš įvairių pasaulio kampelių tampa kaip viena bendra šeima. Jei kas paklaustų ar patarčiau vykti su mainų programa studijuoti į užsienį, aš nė eabejodama sakyčiau TAIP TAIP TAIP! Tai tik vienas vienintelis šansas gyvenime patirti tai, ko savoje šalyje niekada nepatirsi. Tai puiki proga esamų įgūdžių tobulinimui, naujų atradimui ir profesiniam tobulėjimui. Tai skatina asmens tobulėjimą, nes ERASMUS programa suteikia galimybę plėsti savo akiratį ir susipažinti artimiau su kitų šalių kultūromis. Tai galimybė gerinti savo užsienio kalbos žinias ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. ERASMUS pograma yra labai gera galimybė tobulėti ir neapsistoti vien esama patirtimi.

 

Studentė: Milda Šulskytė (Anglų filologija)
Šalis: Suomija - University of Eastern Finland

Erasmus mainų programa- tai geriausias dalykas, kas gali nutikti studijų metais. Patirtis, kurią įgyji išvykdamas studijuoti į kitą šalį, yra nepamirštama ir neįkainojama. Naujai sutikti žmonės tampa lyg maža šeima, su kuria daliniesi savo patirtimi,džiaugsmu,liūdesiu, tuos trumpus išvykimo mėnesius. Tai nuostabi galimybė praplėsti savo akiratį, patobulinti anglų žinias, pakeliauti. Mano Erasmus‘as buvo nepakartojamas! Jeigu galėčiau, su mielu noru kartočiau, kartočiau ir dar kartelį kartočiau!:)

 

Studentė: Ligita Kiulkytė (Ekonomika),

Šalis: Švedija – University of Borås

Patirtis kurią gavau išvykusi studijuoti pagal Erasmus mainų programą yra itin vertinga. Tai galimybė, kuria BŪTINA pasinaudoti. Susipažinimas su kitomis kultūromis praplėtė mano akiratį, suteikė naujų idėjų ir minčių, pamačiau kad net ir iš įvairiausių valstybių žmonės be jokių barjerų šiltai bendrauja, maloniai pasakoja apie savo šalį ir dalinasi patirtimi. Tai puiki galimybė pakeliauti, pamatyti kitos šalies grožį, pagyventi ir pasimokyti pagal kitas taiskyles bei suprasti kas yra vertinga. Iš pirmo žvilgsnio pusmetis gali atrodyti taip daug, tačiau dėl naujų pojūčių ir įspūdžių, kurių nori ir sieki gyvenime gauti kuo daugiau, laikas studijuojant svetur labai sparčiai bėga. Mano nuomone, Erasmus studijos suteikia visapusišką tobulėjimą.

 

StudentėIeva Vitonytė (anglų filolgija)

ŠalisStambulas (Turkija) - Beykent University

ERASMUS patirtis kolkas yra viena geriausių mano gyvenime. Džiaugiuosi, kad išvažiavau į visiškai kitokią šalį, nes turėjau galimybę  susipažinti su 360 laipsnių kitokia kultūra, žmonėmis ir aplinka. Toks pasaulio didmiestis kaip Stambulas,  esantis per du kontinentus Europą ir Aziją, turintis 18mln. gyventojų, neįtikėtina kultūrą, istorinį paveldą palieka tikrai neišdildomą įspūdį. Jei yra žmonių dvejojančių ar važiuoti studijuoti su ERASMUS progarama tai rekomenduočiau nedelsti ir be abejonės vykti į bet kurią šalį.

ERASMUS tai galimybė pakeliauti, gyventi svetimoje šalyje, išbandyti save įvairiose situacijose. Taip pat, susipažinti su skirtingais žmonėmis iš skirtingų pasaulio valstybių, daugiau sužinoti apie jų kultūras, Tai puiki galimybė plėsti akiratį, tapti tolerantiškesniu ir užmegsti naujas draugystes. Gaila, kad išvykti su ERASMUS galima tik vieną kartą, todėl džiaugiuosi, jog pasinaudojau šia galimybe!!

 

Studentė: Kristina Urnaitė (lietuvių filologija ir reklama)

Šalis: Lenkija (University of Warsaw)

Visi grįžę iš mainų programų sako, kad tai geriausia kas galėjo nutikti studijų metais. Aš galiu tik pritarti! Varšuvoje tapau didelės tarptautinių studentų bendruomenės dalimi, susipažinau su šalies kultūra, pramokau kalbos, pakeliavau po kitas Europos šalis. Labai džiaugiuosi išnaudota galimybe ir tikrai rekomenduočiau pabandyti visiems. Kaimyninė šalis paranki tuo, kad reikalui esant galėjau pigiai ir greitai grįžti namo, o Erasmus atmosfera nuo to tikrai nesumažėjo. Ji mane pasitiko jau vos atvykus į Varšuvą ir toliau ją puoselėjau kartu su ispanais, italais, vokiečiais, turkais, kinais, kanadiečiais, japonais, korėjiečiais, rusais, ukrainiečiais, estais...

 

Vardas, Pavardė: Modesta Rimkutė

Šalis: Ispanija, Universidade de Coruna

Erasmus patirtis Corunoje galėčiau apibūdinti trimis neįprastais žodžiais – NUO-STA-BU! Puikus miestas, su nuostabiais paplūdimiais, kurių  krantus skalauja žydrasis Atlanto vandenynas. Žmonės nuoširdūs, maloniai besišypsantys ir paslaugūs, nesvarbu ar tu pažįstamas, ar ne. Nauji veidai, nauja aplinka, naujas gyvenimo būdas, studijos, kultūrų įvairovė bei pažintys – visa tai sukasi Erasmus katile su įvairiausiomis priemaišomis ir sudedamosiomis dalimis. Iš šio katilo išlipsi su neįkainojama patirtimi, naujais draugais ir begale įspūdžių – faktas kaip blynas. Tik nepabūk to išbandyti, nes ši patirtis – pati geriausia mano gyvenime, jei nepabūksi – bus ir tavo. Būnant čia Corunoje labai padėjo CorunaErasmus asocija, padėję ne tik įsilieti į Erasmus katilą, bet ir suorganizavo tikrai šaunių (dar ir pigesnių) kelionių. Niekada net nebūčiau susapnavusi kokių nuostabių vietų galima rasti Galisijos regione! Nuvažiuosite – su kaupu įsitikinsite patys

 

ERASMUS patirtis – kolkas viena įdomiausių mano gyvenime. Išvykdama nė nesitikėjau tokių nuotykių, kokius radau. Vardinti galima be galo, tačiau man atrodo, jog ERASMUS yra trumpa santrauka ilgo kelionių laikotarpio: įvairios tautybės su jas reprezentuojančiomis kultūromis, kalnai naujų dalykų, apie kuriuos net nebuvau susimąčiusi, įvairių šalių aplankymas, geografinių ir politinių žinių pagilinimas, galiausiai savęs pažinimas ir įvertinimas. Po ERASMUS įgavau daugiau pasitikėjimo savimi, supratau, jog žmogus gali padaryti tai ko nori ir kuo tiki, o kartais ir net daugiau. Daugybė studentų iš įvairiausių pasaulio kraštelių susirenka vienoje vietoje, ir visų troškimai panašūs – visi nori išbandyti, pamatyti, paragauti, sužinoti ir išgirsti daugiau. ERASMUS smarkiai praplėtė mano akiratį – pasaulyje tiek daug jaunų žmonių, naujų idėjų ir kompanionų savoms išpildyti, ir visi jie-mes esame vienoje vietoje, tad kodėl gi nepadarius to, ko galbūt daugiau niekada nebus galimybės išbandyti!

 

Vardas, Pavardė: Viktorija Kovalenko, anglų ir rusų kalbos

Šalis: Ispanija, Universidad de Almería

Visiškai nepažįstami žmonės tampa draugais, nauja kultūra tave įtraukia ir nepaleidžia, įgyta patirtis tave pakeičia ir ugdo - tai ir dar daugiau yra Erasmus programa. Per 5 mėnesius Erasmus tapo geriausia gyvenimiška patirtis studijų metu. Kelionės, žmonės ir jų kultūra iš viso pasaulio, nauji namai, jūra, saulė visus metus ir visko tiek, kad neįmanoma atpasakoti. Apkeliavau visą Ispanijos pietinę dalį ir pabuvojau Gibraltare. Jeigu nori ugdyti žinias, pažinti pasaulį, palikti komfortą ir augti - nedvejodamas bandyk! Mano nuomone, buvimas atviru naujovėms yra Erasmus studento bruožas. Būdama ten, aš lavinau ne tik studijuojamą anglų kalba, tačiau ir kitas: ispanų ir vokiečių. Po visų kelionių būnant Ispanijoje, mano keliautojos siela nerimsta ir dabar aš galiu nukeliauti į bet kurį žemyną, nes turiu gerą priežastį - aplankyt savo Erasmus draugus.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos