Fakulteto absolventė iš Europos komisijos

EKPraėjusiais mokslo metais anglų filologams tris dienas dėstė ypatinga viešnia – Europos Komisijoje dirbanti fakulteto absolventė Veronika Brazienė. Profesionali vertėja ne tik skaitė paskaitas studentams, bet ir džiaugėsi trumpam sugrįžusi į jai itin mielą fakultetą.

Bakalauro ir magistro studijas VU KHF baigusi Veronika Brazienė jau aštuonerius metus dirba profesionalia vertėja Europos Komisijos Vertimo raštu generalinio direktorato lietuvių kalbos departamente. Su anglų filologijos studentais vertėja daugiausiai diskutavo apie Šengeno erdvės teisės aktų vertimą. V. Brazienei rūpėjo žinoti, apie ką nori išgirsti patys studentai, kokia informacija jiems yra aktuali. Studentus labiausiai domino dokumentų vertimas, tačiau jie teiravosi ir apie vertėjo darbo Europos Komisijoje galimybes, stažuotes, kandidatams taikomus profesinius reikalavimus.

Sugrįžusi į fakultetą, absolventė džiugiai prisimena tvirtus pagrindus būsimai profesijai padėjusias studijas ir sako ypatingus sentimentus jaučianti fakulteto lektorei  Eleonorai Rainytei, davusiai gerą startą tolimesnei karjerai, įdiegusiai gerą mokymosi ir darbo struktūrą. „Apskritai džiaugiuosi itin nuoseklia  studijų programa, įgytomis gramatikos, leksikos, fonetikos žiniomis, kurioms būtent fakultete skiriama itin daug dėmesio, o tai yra be galo svarbu vertėjui, - tvirtina pašnekovė ir kaip dar vieną ryškų fakulteto privalumą išskiria mažas studijų grupes, kurios dar skirstomos į pogrupius. – Dėl to detaliau galima įsigilinti į teoriją, pakankamai laiko skiriama praktikai. Kai kiekvienas studentas sulaukia daug dėmesio ir rezultatai tampa kur kas geresni“.

Veronika Brazienė visada su malonumu užsuka į fakultetą. „Džiaugiuosi, kad studentų žinių lygis yra pakankamai geras, su jais malonu dirbti. Bet mieliausia sugrįžti į tokį fakultetą, koks jis, atrodo, buvo anksčiau, o ypatingai džiugu susitikti su savo dėstytojais“, - tvirtina vertėja.

Vizito Lietuvoje metu Veronika Brazienė lankosi įvairiose valstybinėse institucijose, skaito paskaitas ne tik VU KHF bakalaurantams, bet ir Vilniaus universiteto Vertimo studijų programos magistrantams, KTU ir VDU studentams.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos