Vilniaus universitete spalio mėnesį pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su ilgamečiu socialiniu Kauno fakulteto partneriu UAB „Pačiolis“ bei tarptautine įmone UAB „NKT Lithuania“ padės tobulėti ne tik Kauno fakulteto dėstytojams, bet ir studentams.

Bendradarbiavimo sutartis su UAB „Pačiolis“FAC-sutartys.png

Kauno fakulteto Finansų ir apskaitos taikomosios sistemos (FATS) studijų programos dėstytojams suteikta galimybė naudotis visais įmonės ištekliais (profesinė literatūra ir mokymai, susiję su apskaitos ir mokesčių sritimi) padės greičiau susipažinti su naujausia informacija bei pasidalyti žiniomis su FATS studijų programos studentais.
Kauno fakulteto dėstytojos dr. Rūtos Klimaitienės teigimu, šios sutarties sudarymas yra galimybė dėstytojams ir toliau domėtis naujausia profesine literatūra bei gilinti žinias. Be to, Finansų ir apskaitos taikomųjų sistemų studijų programos studentams dėsto UAB „Pačiolis“ dėstytojai, o tai labai svarbu, nes vykdomas aktyvus, o ne pasyvus bendradarbiavimas.

Nuo 1993 metų įkurta įmonė UAB „Pačiolis“ – viena didžiausių Lietuvos įmonių, teikiančių paslaugas apskaitos ir mokesčių srityse. Atkreipiame dėmesį, kad VU yra pirmoji aukštojo mokslo įstaiga, su kuria sudaryta tokio tipo sutartis, ši žinia ypač džiugi Kauno fakulteto bendruomenei, nes tik šio fakulteto dėstytojams sudarytos sąlygos naudotis įmonės teikiamomis paslaugomis (literatūra, kursai).

Bendradarbiavimas su „NKT Lithuania“FATS_foto_2_R._Klimaitiene-001.jpg
Dar viena bendradarbiavimo su Vilniaus universitetu sutartis pasirašyta su UAB „NKT Lithuania“. Nuo 1891 metų Danijoje veiklą pradėjusi tarptautinė įmonė savo padalinius turi jau 13 šalių, joje dirba 3400 darbuotojų. Pagrindinė įmonės veikla yra įvairių elektros kabelių gamyba, o pardavimai vystomi visame pasaulyje. Vienas iš „NKT Lithuania“ įmonės finansų paslaugų centrų (ang. Shared services) nuo 2018 metų yra Kaune. Kaip teigia Rūta Klimaitienė, „pastebima ženkli tokių centrų plėtra Lietuvoje ir paskatino bendradarbiauti. Minėta įmonė priima finansų ir apskaitos specialistus, kurie galėtų prisijungti prie jų komandos, o FATS studijų programos studentams viešų paskaitų metu suteikiama galimybė susipažinti su tokių centrų veiklos specifika.“

 

2020 m. Gruodžio 3 d. kviečiame dalyvauti „Blocknet“ projekto viešinimui skirtame renginyje, paklausyti projekto partnerių paruoštų pranešimų bei aktyviai dalyvauti diskusijoje.
Šio renginio tikslas – skatinti „BlockNet“ projekto plėtrą ir informuoti apie projekto metu gautus rezultatus.
Renginio dalyviai bus ne tik supažindinti su tarpdisciplininiais (nuotoliniais) „Blockchain“ kursais https://bit.ly/3mbdisl, kviečiami dalyvauti tam skirtame renginyje (gruodžio 7–11 d.) bet ir įvertinti parengtus kursus.
Daugiau informacijos renginio programoje https://bit.ly/374Iy64
Svarbu! Registracija į renginį https://bit.ly/3q4wF8H yra privaloma!

Apie projektą
Vilniaus universiteto Kauno fakulteto mokslininkai kartu su tarptautine mokslininkų komanda vykdo Europos Komisijos finansuojamą projektą „Internetiniai blokų grandinės technologijos mokymai Europos tarpdalykinių kompetencijų sklaidai“ (angl. „BlockChain Network Online Education for Interdisciplinary European Competence Transfer“ („BlockNet“).
Projekto dalyviai siekia sukurti ir įgyvendinti tarpdalykinius blokų grandinės technologijos mažojo tinklo internetinius kursus (angl. Small Network Online Course, SNOC).

Flyer_Professionals-page-001_copy.jpgFlyer_Students-page-001_copy.jpg

 

DSC02426-642x410.jpgAtsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, visos studijų veiklos Vilniaus universitete (VU) iki šio rudens semestro pabaigos bus vykdomos nuotoliniu būdu

Išimtis, VU rektoriaus Rimvydo Petrausko teigimu, būtų taikoma tik laboratoriniams ir kitiems praktiniams užsiėmimams, kuriems reikalinga VU esanti įranga, taip pat veikloms, būtinoms studijuojančiųjų baigiamiesiems darbams rengti.

Karantino laikotarpiu VU Bibliotekoje (VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Centrinėje bibliotekoje ir kamieninių akademinių padalinių skaityklose) teikiamos tik leidinių išdavimo ir priėmimo paslaugos Vilniaus universiteto bendruomenės nariams. Leidiniai išduodami tik pagal išankstinį užsakymą. Knygų išdavimo ir priėmimo paslaugos teikiamos tik nekontaktiniu būdu. Naudotis bibliotekoje esančiomis darbo vietomis galimybės nėra.

Visa svarbiausia informacija ir toliau nuolat atnaujinama specialioje VU tinklalapio skiltyje vu.lt/covid-19.

hack-5332845_1920.jpgKibernetinis saugumas – vienas iš didžiausių šio amžiaus iššūkių, nes informacija įgyja vis didesnę vertę, o skaitmeniniai įrenginiai ir informacinės sistemos tampa vis patrauklesnės kibernetinėms atakoms. „Eurostat“ ataskaitoje teigiama, kad 2019 m. kas trečias 16–74 metų ES pilietis pranešė apie su saugumu susijusius incidentus, ir fišingas buvo dažniausiai minimas incidentas. Atsižvelgiant į pateiktą informaciją buvo nuspręsta, kad kovoje su kibernetinėmis grėsmėmis būtina naudoti ne tik aparatinės ir programinės įrangos saugos sprendimus, bet ir taikyti prevencines priemones.

Nuo 2020 lapkričio 2 d. prasidėjo dvejus metus truksiantis VU KnF ir partnerių inicijuotas projektas „CyberPhish“.

Šiai problemai spręsti VU KnF mokslininkai kartu su partneriais parengė starteginės partnerystės paraišką „Prevencinės priemonės kovai su fišingu 4-sios pramonės revoliucijos amžiuje“ ir gavo finansavimą pagal Eramsus+ programą.

Projekto tikslas – edukuoti aukštųjų mokyklų studentus, pedagogus, universiteto darbuotojus (bendruomenės narius), suaugusiųjų švietimo centrus ir verslo sektorius bei skatinti tikslinės grupės kritinį mąstymą kibernetinio saugumo srityje.

Projekto partneriai sukurs mokymo programą, el. mokymosi medžiagą, mišrią mokymosi aplinką, žinių ir įgūdžių įsivertinimo bei patikrinimo testus studentams ir kitiems naudotojams, siekiant apsisaugoti nuo fišingo atakų, įgyti kompetencijų, kurios padės atkreipti dėmesį į grėsmes ir imtis reikiamų prevencijos priemonių.

Projekto pradžioje numatyta atlikti studijų analizę apie fišingo atakų atpažinimą ir kritinį mąstymą taikant psichologinius aspektus. Taip pat būtų teikiamos rekomendacijos rengiant mokymo(si) priemonę. Gauti rezultatai padės sukurti: mokymo(si) programą ir medžiagą, testus, simuliacijų scenarijus ir gaires lektoriams mokytis bei rekomendacijas, kaip įsidiegti mokymo kursą.

Projekto pradžia 2020.11.02, projekto trukmė – 24 mėnesiai.

Projekto koordinatorius yra Vilniaus universitetas ir penki partneriai:
Tartu universitetas (Estija)
Altacom (Latvija)
Informacinių technologijų institutas (Lietuva)
DOREA švietimo institutas (Educational Institute, Kipras)
MACDAC konsultacinė kompanija (Engineering Consultancy Bureau, Malta)

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.
Šis leidinys [pranešimas] atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

euUnion.png

Bakalauro studijos:vu_kaune_2020_copy_copy.png

Studijų kryptis ekonomika:

1 kursas – viena laisva valstybės finansuojama vieta

4kursas – viena laisva valstybės finansuojama vieta

Studijų kryptis informatikos inžinerija:

1kursas – dvi laisvos valstybės finansuojamos vietos

Studijų kryptis vertimas:

1 kursas – viena laisva valstybės finansuojama vieta

3 kursas – viena laisva valstybės finansuojama vieta

Studijų kryptis lingvistika:

2kursas – viena laisva valstybės finansuojama vieta.

Studijų kryptis finansai:

1 kursas – viena laisva valstybės finansuojama vieta

2 kursas – viena laisva valstybės finansuojama vieta

Studijų kryptis filologija pagal kalbą:

3 kursas – viena laisva valstybės finansuojama vieta

 

Magistrantūros studijos:

Studijų kryptis rinkodara:

1 kursas – viena laisva valstybės finansuojama vieta

 

Laisvas vietas užima geriausi (pagal pažangumo eilę) tos pačios formos toje pačioje studijų kryptyje tame pačiame kurse valstybės nefinansuojamoje vietoje studijuojantys studentai, pateikę prašymą dekanui iki 2021-02-26 dienos. Prašymai teikiami per VU eStudento darbo vietą--> ePrašymai--> dėl studijų ir finansavimo formos keitimo.
Studentai, turintys akademinių skolų, negali pretenduoti į laisvą valstybės finansuojamą vietą.

Studentų perkėlimą iš valstybės nefinansuojamos vietos į valstybės finansuojamą vietą apibrėžia VU laikinasis studentų reitingavimo pagal studijų rezultatus ir rotacijos tvarkos aprašas
Aktyvi nuoroda
https://www.vu.lt/site_files/Laikinasis_rotacijos_aprasas_2018-09-25.pdf

Studijų skyrius,
2020 11 17

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos