Studentų atstovybė

 

Seniausia ir didžiausia studentų savivalda Kaune, įsikūrusi 1991 metais, Kauno fakulteto Studentų atstovybė sėkmingai tęsia pirmtakų pradėtus darbus. Toliau organizuojami tradicija tapę renginiai, akcijos, bendradarbiaujama su administracija, orientuojamasi į akademinius bei socialinius reikalus, mezgasi vis tvirtesnis ryšys su kitomis VU atstovybėmis ir vadinamuoju „centriuku“ (centriniu biuru), tobulinamasi Vilniaus ir pačių rengiamuose mokymuose, siekiant kokybiško studentų atstovavimo. Be to, studentų atstovybės nariai stengiasi būti tiesiog linksmi, veiklūs ir ryžtingi, t. y. tokie, kokie buvo pirmieji VU SA KnF nariai.

sa vukhf kiemelis  sa-vukhf

Studentų atstovybę įkūrė Tomas Palšis, šiuo metu gerai žinomos kompanijos UAB „ACME Baltija“ generalinis direktorius. Viskas prasidėjo nuo aktyvistų būrelio. Kalbama, kad tais metais buvo pasiūlyta uždaryti Kauno fakultetą, tačiau studentų atstovai susivienijo, aktyviai priešinosi šiai idėjai ir parodė, jog gali (ir yra!) būti stipri jėga. Fakulteto valdžia suprato, jog studentų savivalda yra svarbi ir ėmė skirti jai didesnį dėmesį — Studentų atstovybė gavo patalpas ir daugiau laisvės veikti.

VU SA KnF  vadovavo Regimantas Buožius, Ramūnas Pilvelis, Laurynas Mitkus, Egidijus Merkevičius, pirmoji prezidentė mergina — Renata Pauliukaitytė. Renatą pakeitė Mindaugas Jasiulis, Jurgita Skirmantaitė, Rasa Vileikytė, Edvinas Jančiauskas, Birutė Zumaraitė, Tadas Žirgulis, Algirdas Kviklys, Julius Spudvilas, Gintarė Lazdinytė, Lukas Jakštas, Domas Varanauskas,Justas Paulikasir Indrė Zabulytė. Šiuo metu fakulteto Studentų atstovybės pirmininku išrinktas Ernestas Basovas..

studentu-atstovybe vukhf  sa vukhf peleda

Kiekvienas naujas vadovas į  SA KnF atsinešdavo naujų idėjų. Buvo įgyvendintas ne vienas renginys: „Nulių šou“, „Pirmakursių krikštynos“, VU  SA KnF gimtadienis, krepšinio turnyras, boulingo varžybos, „Valentinų išpardavimai“, kalėdinis vakaras su dėstytojais, „Fuksų stovykla“, „Sielų upė“. Šie renginiai jau tapo tradiciniais.

Proga susipažinti su universiteto, fakulteto ir SA „virtuve“ pirmakursiams suteikiama fuksų stovykloje, vykstančioje paskutinėmis rugpjūčio dienomis. Rugsėjį pirmakursiai tituluojami „nuliais“ (beveik „fuksais“) tradiciniame renginyje „Nulių šou“, o jau visateisiais „fuksais“ tampa smagiosiose krikštynose. Paprastai po jų pirmakursiai gydosi vaikiškas mėlynes, nubrozdinimus, įdrėskimus ir mamoms autobusu siunčia forto trasos pelke dvokiančius apdarus, tačiau su neįtikėtinomis šypsenomis veide ir nuostabių įvykių prisiminimų įkvėpti sako: „Kartočiau tai dar ne vieną sykį!“

„Sielų upė“ — vis sėkmingiau VU  SA KnF organizuojamas renginys. Idėjos iniciatorė — tuometinės pirmininkės Rasos Vileikytės komandoje dirbusi Agnė Januškevičiūtė. Idėja gimė 2002 metais. Vizijoje „Sielų upė“ — žvakelių šviesa užsižiebiantis Parodos kalnas, ne tik Vilniaus, bet ir kitos jaukumu dvelkiančios senamiesčio gatvės... Gal kada nors analogiška „Sielų upė” įvyks ir sostinėje. Ši akcija kasmet tampa vis svarbesniu Kauno gyvenimo įvykiu. 2008 metų sausį tuometiniam atstovybės prezidentui Algirdui Kvikliui įteiktas Gerumo kristalas (tradicinis Kauno mero apdovanojimas) Už gerus darbus Kauno bendruomenei ir Lietuvai. Kaip teigė A. Kviklys, kristalą turėjo gauti visa VU  SA KnF. „Kad ir kaip ten būtų, manau, jog tai didelis įvertinimas mums, kaip organizacijai, ir pripažinimas visame Kauno mieste. Tampame žinomi, matomi ir  vertinami. Ko daugiau bereikia“, — kalbėjo buvęs prezidentas.

  sa vukhf sielu uoe

 

Neužilgo VU  SA KnF švęs savo 25-ąjį gimtadienį. Per 25 gyvavimo metus čia daug kas keitėsi: prezidentai, vadovavimo principai, atstovai, tikslai, veiklos prioritetai, netgi SA buveinė. Tačiau pagrindinis tikslas ir idėja tebėra tas pats — kokybiškai ir kūrybiškai atstovauti savo studentų interesams. Kaip teigė vienas iš SA prezidentų Laurynas Mitkus, nėra nieko stipresnio už vieningą idėjinę komandą, dirbančią dėl bendro tikslo, negalvojančią apie atlygį.

VU SA KnF kontaktai

Pirmininkas:
Ernestas Basovas.
El. paštas: 

Tel.: +37065556237

Organizacinės srities koordinatorė:
Miglė Baltrušaitytė.
El. paštas: 

Tel.: +37067623568

Informacinės srities koordinatorė:
Ieva Borovskytė.
El. paštas: 

Tel.: +37062477882

Administratorė:
Edita Majauskaitė
El. Pastas

Tel. +37060460994

Socialinės srities koordinatorius:
Darius Balandis
El. paštas:

Tel.: +37064546836

LSP koordinatorė:
Ugnė Padriezaitė.
El. paštas: 

Tel.: +37064760267

Žmogiškųjų išteklių koordinatorė ir programos ,, Sąžiningai” koordinatorė:
Ieva Kanopaitė.
El. paštas: 
saziningai@knf.vusa.lt

Tel.: +37064380487                                                              

Atstovų koordinatorė:
Indrė Bagdžiūtė.
El. paštas: 

Tel.: +37068890978

Marketingo srities koordinatorius:
Tomas Zdanevičius.
El. paštas: 

Tel.: +37068155504

Akademinės srities koordinatorė
Neda Žutautaitė
El. paštas: 

Tel.: 37067769215

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos