Vilniaus universiteto Kauno fakulteto taryba 2020 m. vasario 3 d. nutarimu Nr. (1.2) 620000-TP-2 patvirtino VU Kauno fakulteto vardinės stipendijos „Už mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklų vykdymą“ skyrimo nuostatus.

Stipendija siekiama skatinti VU KnF studentus aktyviai įsitraukti į fakulteto vykdomas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas ir studijų metu ugdyti kompetencijas, kurių prireiks siekiantiems universitete įgytas teorines žinias komercializuoti – pelningai pritaikyti jas praktinėje veikloje.

Stipendija yra vienkartinė, jos dydis kiekvienu atveju nustatomas individualiai. Ji mokama po to, kai įvykdomos atitinkamos MTEP veiklos ir pasirašomas atitinkamas paslaugų perdavimo –priėmimo aktas. Stipendijų skaičius ir dydis priklauso nuo fakulteto lėšų, gautų už suteiktas MTEP paslaugas.

Atskiras konkursas šiai stipendijai gauti nėra rengiamas, nes vykdoma nuolatinė kandidatų atranka. Joje gali dalyvauti visi  pirmosios ir  antrosios pakopos visų VU Kaune vykdomų studijų programų studentai, kurie neturi nuobaudų, numatytų VU studijų nuostatuose, už universiteto teisės aktų pažeidimus.

Pretenduojantys į stipendiją „Už mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklų vykdymą“ studentai fakulteto Studijų skyriui turi pateikti laisvos formos prašymą su nurodyta konkrečia veikla (-omis), kurioje (-se) studentas dalyvavo, jos (-ų) koordinatorius (-iai) ar vadovas (-ai) ir aprašytas pretendento indėlis.

Stipendijai skirti VU KnF dekano įsakymu sudaroma vertinimo komisija, kuri (gavusi kandidatų prašymus) nustato siūlomus stipendijų gavėjus iri jos dydį pagal šiuos kriterijus:

• kandidato indėlį į MTEP veiklos originalumą ir moksliškumą;
  • kandidato indėlio į fakulteto MTEP veiklas santykinę dalį atitinkamai suteiktose MTEP paslaugose;
  • lėšų, gautų už fakulteto suteiktas MTEP paslaugas, kuriose dalyvavo kandidatas, sumą.

Kviečiame studentus domėtis fakulteto mokslininkų grupių vykdomomis veiklomis, įsitraukti į jų iniciatyvas ir aktyviai dalyvauti MTEP procesuose.

Daugiau apie mokslinę tiriamąją veiklą ir vykdomus projektus fakultete: