blocknet logo finalimage001 copyblocknet logo final

Tarptautinę mokslininkų komandą – prof. habil. dr. Vladislav V. Fomin (Vilniaus universiteto Kauno fakultetas, Lietuva), prof. habil. dr. Michael Henke (Dortmundo technikos universitetas, Vokietija), prof. dr. Raimundą Matulevičių (Tartu universitetas, Estija) ir assoc. prof. dr. Boris Düdder (Kopenhagos universitetas, Danija) – 2018 metais pasiekė geros naujienos – jų parengtas projektas „BlockNet: Europos tarpdalykinių kompetencijų sklaida“ (angl. BlockChain Network Online Education for interdisciplinary European Competence Transfer) http://www.knf.vu.lt/en/blocknet laimėjo Europos Komisijos finansavimą pagal Erasmus+ programą „KA2-bendradarbiavimas dėl inovacijų ir gerosios praktikos dalinimosi. Strateginės partnerystės aukštojo mokslo srityje“ (Project No: 2018-1-LT01-KA203-047044).

Darbuotojų ir ekspertų, turinčių specifinių žinių ir įgūdžių blokų grandinės technologijos srityje, paklausa yra labai didelė ir ji nuolat auga. Tačiau iki šiol nėra parengtų tarpdisciplininių kursų, kurie, skirtingų studijų programų studentams, suteiktų informacijos apie pagrindinius įgūdžius ir žinias, reikalingas blokų grandinės technologijų specialistui.

Siekiant spręsti šią problemą buvo atlikta sisteminė mokslinės literatūros apžvalga, darbo skelbimų analizė ir atlikti interviu su įmonėmis. Taip buvo siekiama nustatyti kompetencijas, reikalingas blokų grandinės technologijų specialistui. Šios analizės pagrindu buvo sudarytas blokų grandinės technologijų kompetencijų sąvadas, kurio validumą patvirtino kolegos iš mokslo institucijų ir projekto patariamoji taryba.

blocknet logo finalBlockNet projekto patariamoji taryba sudaryta iš organizacijų: IT University of Copenhagen, European Blockchain Center, Fraunhofer Institute for Material Flow and Logistics (Fraunhofer IML), IPSERA The International Purchasing and Supply Education and Research Association (IPSERA), Spectro Finance, Payally.eu, The competence center NRW Mittelstand Digital, The research center Logistik und IT, UAB „Vikimedija“ ir „Tieto“. Projekto metu mokslininkai glaudžiai bendradarbiavo su atitinkamais industrijų / sektorių atstovais.

Remiantis išskirtomis kompetencijomis buvo parengta mokymo plano metodinė priemonė, kurios pagrindu buvo parengti tarpdalykiniai blokų grandinės technologijos moduliai. Blokų grandinės technologijų kompetencijų sąvadą ir mokymo plano metodinę priemonę rasite: https://www.knf.vu.lt/en/blocknet#publications. BlockNet tarpdalykiniuose blokų grandinės technologijos kursuose sujungtos projekto partnerių dalykinių žinių sritys: ekonomika ir vadyba (Vilniaus Universiteto Kauno fakultetas), logistika ir paskirstymo kanalų valdymas (Dortmundo Technikos Universitetas), kompiuterinių sistemų inžinerija (Kopenhagos Universitetas) ir informacinių sistemų saugumas (Tartu Universitetas).

BlockNet tarpdalykiniai blokų grandinės technologijos kursai:
1. Introduction in Blockchain Application (5 ECTS)
1b. Introduction in Blockchain-Enabled Business Processes (1 ECTS)
1c. Introduction in Blockchain And Applications Development (1 ECTS)
2. Blockchain Foundations and Development (2 ECTS)
3. Blockchain For Logistics and Supply Chain Management (2 ECTS)
4. Blockchain For Enterprise It Security (2 ECTS)
5. Blockchain For Business (2 ECTS)

„BlockNet“ tarpdalykiniai kursai buvo paruošti nuotoliniam mokymuisi, siekiant studentams suteikti išsamių žinių apie pažangiausias blokų grandinės technologijas, jų vystymą ir saugumo principus bei pritaikymą šiuolaikinėje verslo aplinkoje. „Projektas yra svarbus Europos bei Lietuvos universitetų tarpdisciplininių mokslo ir studijų skatinimo / vystymo kontekste – tarpdisciplininių „tiltų“ sukūrimas visada buvo ir yra iššūkis, kurį mes sėkmingai įveikėme šiame projekte“, – teigia VU profesorius ir projekto vadovas Vladislav V. Fomin.

2020 m. gruodžio 3 d. vyko projekto virtualus sklaidos renginys (angl. Virtual Multiplier Event). Šio renginio tikslas – skatinti „BlockNet“ projekto rezultatų plėtrą ir informuoti apie virtualias mokymosi veiklas. Šio renginio metu projekto dalyviai iš įvairių universitetų pristatė tendencijas, susijusias su blokų grandinės technologija. Taip pat buvo diskutuojama apie tarpdisciplininę edukaciją blokų grandinės technologijų srityje (Renginio medžiagą galite atsisiųti: https://www.knf.vu.lt/en/blocknet#blocknet-project-multiplier-event-december-2020).

2020 m. – gruodžio 7–11 d. vyko virtualios mokymosi veiklos (angl. Virtual Learning Activities), kurių metu 56 studentai išbandė „BlockNet“ kursus ir suteikė grįžtamąjį ryšį. Gauta informacija buvo panaudota tobulinant kursus.

Net ir pasibaigus „BlockNet“ projektui, galima naudotis visa mokymosi medžiaga!
Naudotis „BlockNet“ kursais galima prisijungus prie VU atvirų mokymų platformos: https://atviri.emokymai.vu.lt/
Ką rasite prisijungę prie „BlockNet“ kursų per VU atvirų mokymų platformą?

  • 7 tarpdisciplininiai kursai.
  • 34 paskaitos.
  • Daugiau nei 1300 skaidrių.
  • Daugiau nei 16 val. originalių paskaitų medžiagos (audio formatu).
  • Daugiau nei 10 val. vaizdo medžiagos ir atvejo analizių.
  • Daugau nei 200 testo klausimų.
  • Iš viso 15 ECTS kreditų.

ErasmusDisclaimer copy

*Projektas „Blocknet“ (Nr. 2018-1-LT01-KA203-047044) finansuojamas Europos Komisijos pagal „Erasmus+“ KA2 programą. Daugiau informacijos apie projektą: http://www.project-blocknet.eu

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos