ESvu

Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklą „Stažuočių po doktorantūros studijų skatinimas“.

Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-23-0109

Podoktorantūros  stažuotoja dr. Gintarė Vaitonytė

Podoktorantūros  stažuotės vadovė prof. dr. Sigutė Radzevičienė

Projekto vykdymo laikotarpis nuo 2021 liepos 1 d.  iki 2023 birželio 30 d.

Projekto santrauka

H. Parlando semiosfera, pagal J. Lotmano kultūros semiotikoje sukonstruotą sampratą, tai – erdvė, kurioje veikė Suomijos švedų rašytojas, produktyviausius gyvenimo metus praleidęs Lietuvoje. Sykiu Parlandas – ir pirmasis Suomijos semiotikas, kuris, pasak Suomijos semiotikų asociacijos prezidento prof. dr. E. Tarasti, buvo R. Bartu prieš patį R. Bartą. Dalyvavimas daugiakultūrėje erdvėje suteikė Parlandui ypatingą galimybę sukurti savitą reikšmę. Projekto tikslas – ištirti Henrio Parlando semiotinį kontinuumą, kuriame formuojasi parlandiškoji reikšmė – bus įgyvendinamas vykdant šiuos uždavinius:

1. Išanalizuoti komunikacinius procesus kontekstų ir tekstų ribose.

2. Ištirti Parlando semiosferos judumą.

3. Išsiaiškinti Parlando fenomeno poveikį kultūros atminčiai.

4. Apibrėžti Parlando semiotinį kontinuumą.

Projekto rezultatai: 2 žodiniai pranešimai tarptautinėse mokslinėse konferencijose, 1 vieša paskaita tyrėjams, 3 mokslo straipsniai, 1 monografija. Šio projekto rezultatai suteiks galimybę įtvirtinti Parlando kūrybą kaip tarpkultūrinės komunikacijos įvykį, o Lietuvos literatūros ir kultūros istorijoje įrašyti unikalų kosmopolitinės raiškos faktą. Projekto rezultatai suponuos galimybę plėtoti globalios visuomenės ir meno, kultūrų sandūros klausimus, formuos ir tikslins regioninę meno apibrėžtį, praplės tarpkultūrinių reikšmių sampratas.