knygos virselisLapkričio 18 d. (ketvirtadienį) 17 val. Vilniaus universiteto Kauno fakulteto socialinis partneris – Maironio lietuvių literatūros muziejus – kviečia į lietuvių literatūros ir kultūros istoriko, kritiko profesoriaus Algimanto Radzevičiaus monografijos „Klasikinė lietuvių literatūra visuotinės literatūros kontekste. Lietuviškasis Švietimas: racionalistinis ir sentimentalistinis“ pristatymą. Antrąjį leidinio tomą (pirmasis išleistas 2015 m.) parengė profesoriaus kolegos ir studentai iš Vilniaus universiteto. Renginyje dalyvaus kalbininkas, baltistas prof. Alvydas Butkus, literatūros tyrinėtojas, kritikas doc. Ramutis Karmalavičius ir knygos redaktorė Aldona Zimnachaitė.

Prof. Algimantas Radzevičius (1932–2020) – ilgametis Kauno vakarinio (nuo 1989 m. – humanitarinio) fakulteto dėstytojas, kuris dėstė įvairius lietuvių literatūrologijos kursus fakulteto studentams, vadovavo baigiamiesiems darbams.

Kauno fakulteto dėstytoja dr. Eglė Keturakienė straipsnyje „In Memoriam. Profesorius Algimantas Radzevičius (1932–2020)“ rašė, kad „Lietuvos literatūrologijoje prof. Algimantas Radzevičius žinomas kaip produktyvus lietuvių prozos tyrėjas, kolegas stebinęs netikėtomis provokuojančiomis įžvalgomis, išjudinančiomis sustabarėjusį lietuvių literatūros kanoną („Literatūros kryptis“ (1990); „Senosios lietuvių literatūros ir kultūros akiračiai“ (1997), „Klasiko kūrybos slėpiniai: Donelaitis ir Renesansas“ (2005)).“

Į pristatymą ypač kviečiami Kauno fakulteto Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto dėstytojai ir studentai.