1sGruodžio 2 d. įvyko 16-oji Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos instituto organizuojama profesoriaus Vlado Gronsko tarptautinė mokslinė konferencija.

Konferencija kasmet sulaukia dalyvių iš skirtingų pasaulio šalių. Kviestiniai svečiai, jaunieji mokslininkai, atliekantys tyrimus socialinių mokslų ir taikomosios informatikos srityje, gali dalintis pasiektais darbo rezultatais, skleisti žinią apie tyrinėjamą mokslo sritį ir užmegzti naudingus akademinius kontaktus.

Šiais metais konferencijos dalyviams sveikinimo žodį tarė Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos instituto direktorius dr. Giedrius Romeika. Pirmąjį kartą susirinkusiems giedojo VU akademinio dainavimo studijos „Veni Gaudere“ (vadovė – Adelė Mikalkėnienė) choristės. Kadangi konferencija vyko virtualiu būdu, šiam formatui buvo pasitelktas vaizdo įrašas. Konferencijos organizatoriai, siekdami dalyvių įsitraukimo, vaizdo įrašą papildė lotynų kalbos subtitrais. Dalyviai buvo kviečiami giedoti jaunimo himną „Gaudeamus“.

Dan JamesTradiciškai konferencijos dalyviai turėjo galimybę išgirsti kviestinių svečių pranešimus. Šį kartą buvo trys pranešėjai, kurių idėjos ir atradimai praplėtė susirinkusių žinias apie naujausias tendencijas moksle ir kasdienėje veikloje.

Kviestinių svečių pranešimai:

• Mine Afacan Findikli (Istinye universitetas, Verslo katedros vadovė, MBA programos koordinatorė, Turkija) pristatė pranešimą „A Closer Look at New Deals in HRM Practices: Idiosyncratic Deals and Individualization of Human Resource Management Practices“.
  • Mindaugas Šatkus („Kaunas Europos kultūros sostinė European 2022“ ambasadorius, „Šešios trim“ įkūrėjas, Lietuva) pristatė pranešimą „630 Do what you can’t“.
  • Dan James (Elevate Studio įkūrėjas, vaizdo turinio kūrėjas, Jungtinė Karalystė) pranešimu „Elevate studios – from recreation to business“ vizualiai parodė, kaip jo pomėgis kurti vaizdo pasakojimus tapo verslu. Dan James – charizmatiškas žmogus, kurio tiesiogiai vykstančios vaizdo transliacijos pritraukia 45.000 sekėjų.

Prof. Dr Mine Afacan FindikliSavo įspūdžiais apie svečio Mindaugo Šatkaus pranešimą pasidalino viena konferencijos organizatorių, VU KnF doktorantė Raimonda Agnė Medeišienė: „Pranešėjas pristatė savo unikalią veiklą, kalbėjo apie galimybę integruoti sveikatinimosi veiklas į kasdienį gyvenimą; pasakojo, kaip sukurti galimybes nemokamai sportuoti įvairaus amžiaus ir profesijų žmonėms pačiose netikėčiausiose erdvėse, pvz.: Karmėlavos oro uoste, ant lėktuvų pakilimo tako, Kauno dramos teatre 6.30 val. ryto. Jis tikrasis „Kaunas Europos kultūros sostinė European 2022“ ambasadorius!“

Po pertraukos jaunieji konferencijos tyrėjai (magistrantai, doktorantai) pristatė pranešimus, kurie buvo suskirstyti į dvi sekcijas. Komisija įvertino geriausius pranešimus, kuriuos bus galima publikuoti tarptautiniu mastu pripažintame ISI Web of Science žurnale Transformations in Business & Economics. Konferencijos pabaigoje kalbėjo prof. habil. dr. Raimondas Čiegis, kuris pasidalino prisiminimais apie profesorių V. Gronską.

Mindaugas ŠatkusGeriausi pranešimai
Sekcija A: Verslumo, inovacijų ir antreprenerystės plėtra:

• Inga Stravinskienė (VU, Lietuva). Pranešimas „Link between Business Process Management Capabilities and Created Benefit of Robotic Process Automation to Organization“.
  • Laima Lingytė (Kauno Technologijos universitetas, Lietuva). Pranešimas „Links between the Psychological Impact of Advertisement Breaking Stereotypes, SelfCongruence and Brand Attitude“.

Sekcija B: Tvarios plėtros principai ir darnumo vertinimas:

• Ieva Cataldo (Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Lietuva). Pranešimas „Development of Sustainable Supply Chain Management Indicators in Construction“.
  • Joana Ramanauskaitė (Kauno Technologijos universitetas, Lietuva). Pranešimas „Measurement of Corporate Sustainability Maturity in a Transitioning Economy“.

Jau tradiciniu tapęs renginys kasmet sulaukia gausaus dalyvių skaičiaus, todėl džiugu, kad organizatoriai ieško būdų, kaip konferenciją padaryti dar kokybiškesne, naudingesne ir iškilmingesne. Tikimės, kad ateinančių metų konferencija sulauks tokio pat gausaus dalyvių skaičiaus.