rptVakar Lietuvos mokslų akademijos (LMA) konferencijų salėje vyko iškilminga ceremonija, kurioje apdovanoti vardinių Kazimiero Būgos, Juozo Matulio, Adolfo Jucio, Kazimiero Baršausko premijų konkursų laureatai, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) laureatai, jaunieji mokslininkai ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkurso nugalėtojai, tarp kurių ir dvi Vilniaus universiteto Kauno fakulteto magistro studijų programos absolventės – Aurelija Kuizinaitė ir Domantė Vaišvylaitė.

Premija įvertintas A. Kuizinaitės magistrantūros studijų programoje Meno vadyba rengtas baigiamasis darbas „Bendruomenės ir menininko bendradarbiavimas valdant bendruomeninio meno projektus“ (darbo vadovė profesorė dr. Virginija Jurėnienė). Taip pat premija įteikta literatūrologijos doktorantei D. Vaišvylaitei už magistrantūros studijų programoje Viešojo diskurso lingvistika parengtą baigiamąjį darbą „Pandemijos retorika: grėsmės suvoktis socialinio tinklo „Facebook“ komentaruose“ (darbo vadovė docentė dr. Eglė Gabrėnaitė).

Kai paklausėme premijų laureačių, koks įspūdis dalyvauti ne tik kaip svečiams, o ir kaip vienoms iš konkurso nugalėtojų, jos atsakė jau nuslūgus pirmiesiems įspūdžiams.
„LMA apdovanojimų ceremonija leido pajusti mokslinės aplinkos dvasią, kurioje buriasi įvairių mokslų sričių akademikai. Labai įdomus jausmas (gerąja prasme) ir man būti tarp jų, esu dėkinga už šią galimybę ir įvertinimą. Ir pats nuoširdžiausias ačiū savo darbo vadovei prof. V. Jurėnenei, kuri nudžiugino atvykus pasveikinti manęs!“ – mintimis pasidalijo Aurelija Kuizinaitė.

D. Vaišvylaitei renginys paliko stiprų įspūdį: „Nepaprastai smagu dalyvauti akademinės bendruomenės renginiuose ir susitikti su jos nariais gyvai bei pamatyti, kaip jie vertina jaunųjų mokslininkų indėlį į Lietuvos mokslo pasaulį. Galiu drąsiai teigti, kad LMA įvertinimas yra vienas didžiausių mano gyvenimo pasiekimų, už kurį visų pirma esu nepaprastai dėkinga VU, suteikusiam ne tik draugišką darbo ir studijų aplinką, puikius ir savo darbą mylinčius dėstytojus, bet ir užsidegimą žinioms, ieškojimui ir mokslui.“

Džiaugiamės kartu su premijų laureatėmis ir dalinamės nuotraukomis.277610985_481011333721945_1392658176953011574_n_copy.jpg

IMG_20220412_125203_copy.jpg277852854_1140353810073672_2262212147155796456_n.jpg277845829_Domamnte_copy_copy.jpg