vu kaune 2020 Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos institutas tęsia prof. Vlado K. Gronsko seminarus, skirtus darnaus valstybės vystymosi mišrios ekonomikos sąlygomis analizei.

Penkioliktasis seminaras „ES energetikos politika: žaliasis kursas ir energetinis saugumas vyks 2022 m. birželio 8 d. 14.00 val.

Seminaro autorius
Seminarą ves prof. habil. dr Vidmantas Jankauskas. Jo moksliniai darbai, skelbti energetikos ekonomikos srityje, apima energetikos valdymą ir reguliavimą, energetikos politiką, energetikos plėtros prognozavimą. Profesorius yra paskelbęs daugiau nei 100 mokslinių straipsnių, taip pat mokomosios literatūros ir monografijų. Tyrėjas dirbo Lietuvos energetikos institute, 10 metų dėstė VU Kauno fakultete, 10 metų buvo Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės pirmininkas, paskutinįjį dešimtmetį dirbo ES energetikos ekspertu daugiausia Rytų Europos šalyse.

Apie seminarą
ES išsikėlė sau ambicingą tikslą: iki 2050 m. tapti klimatui neutraliu regionu. Kadangi energetika yra pagrindinis šiltnamio efektą sukeliančių dujų šaltinis, didelės užduotys iškeltos būtent šiam sektoriui. ES šalys narės įsipareigoja palaipsniui atsisakyti deginti iškastinį kurą, kartu plėtojant atsinaujinančią energetiką, diegiant energijos efektyvumo didinimo priemones. ES žaliasis kursas yra strategija, siekiant įgyvendinti šiuos ambicingus tikslus.
Tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą, ES staiga suprato, kad jos energetinis saugumas tapo labai pažeidžiamas. ES šalys importavo 40% dujų, 25% naftos ir 50% naftos produktų iš Rusijos. Būtinybė diversifikuoti tiekimą, rasti kitus naftos ir dujų tiekimo kelius ir šaltinius tapo svarbiausia energetikos problema.

Organizatorių vardu:
Prof. habil. dr. Remigijus Čiegis