gabus vaikai SatkauskaiteSpalio mėnesį prasideda nauji mokslo metai Kauno miesto savivaldybės ir Kauno miesto aukštųjų mokyklų tarpdisciplininėje gabių mokinių ugdymo programoje. Nuo 2018 metų į šį projektą aktyviai įsitraukę ir VU Kauno fakulteto dėstytojai taip pat pradeda jau ketvirtuosius mokslo metus programoje. Pradėję kaip programos humanitarinių mokslų dalies rengėjai, šiuo metu į ugdymo veiklas įsitraukę abiejų fakulteto institutų mokslininkai, parengė tęstinius modulius: audiovizualinio vertimo (dėstytojai prof. dr. Danguolė Satkauskaitė, doc. dr. Jurgita Astrauskienė, doc. dr. Jurgita Kerevičienė, doc. dr. Laura Niedzviegienė, dokt. Lina Abraitienė), kalbų ir literatūros (doc. dr. Skirmantė Biržietienė, doc. dr. Eglė Keturakienė, dokt. Lina Buividavičiūtė), kibernetinio saugumo (doc. dr. Kęstutis Driaunys, dr. Renata Danielienė, dėst. Vera Moskaliova), komunikacijos ir paveikiųjų diskursų (doc. dr. Eglė Gabrėnaitė, dr. Dovilė Balevičienė, dr. Antanas Ūsas), ekonomikos (doc. dr. Rasa Pušinaitė-Gelgotė, dr. Rasa Bartkutė), menų (dr. D. Balevičienė, dėst. Ugnė Pavlovaitė, dėst. Jolanta Vilkevičiūtė).

Unikalioje tarpdisciplininėje programoje dirbama su gabiais vaikais, kurių gabumai įvertinti specialių gebėjimų testų metu. Programa sukuria palankias sąlygas itin gabiems mokiniams plėtoti prigimtinius gebėjimus. Tai unikali programa, kurios autorinis turinys yra Kauno mieste veikiančių aukštųjų mokyklų ir meno institucijų bendradarbiavimo rezultatas. Jaunųjų dalyvių mokymas, vykstantis Vilniaus universiteto Kauno fakultete, sudaro galimybes geriau pažinti universitetą iš vidaus, pamatyti, kokiose auditorijose vyksta paskaitos studentams, susipažinti su naujausiomis mokslinių tyrimų kryptimis, o dėstytojai turi galimybę išbandyti save ir pažinti jaunąją auditoriją, būsimuosius studentus. Pasak programos fakultete koordinatorės doc. dr. S. Biržietienės,  šiuo metu padidėjęs įsitraukimas didina VU KnF matomumą Kauno akademiniame lauke, tokią programą siekia turėti ir kitų miestų  savivaldybės.

Šiemet programą lankys gabiausi Kauno miesto mokiniai nuo 3 iki 11 klasės, paskaitų klausys ir kitose veiklose dalyvaus daugiau kaip 350 vaikų.

Apie programą

Nuo 2017 metų rugsėjo Kaune įgyvendinama miesto savivaldybės lėšomis finansuojama Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programa. Programą įgyvendina Kauno technologijos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos sporto universitetas, Vilniaus universiteto Kauno fakultetas, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultetas, Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kauno valstybinis muzikinis teatras. Dėstytojai skaito programoje dalyvaujantiems mokiniams paskaitas ir veda praktinius užsiėmimus, aprėpiančius šias ugdymo sritis: asmenybinį ugdymą, matematiką ir gamtos mokslus, socialinius ir humanitarinius mokslus, sporto mokslą, menus.

Plačiau apie programą: http://www.kaunas.lt/svietimas/gabiu-mokiniu-ugdymo-programa/