Gronsko seminaras 19Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos institutas tęsia profesoriaus Vlado K. Gronsko seminarus, skirtus darnaus valstybės vystymosi mišrios ekonomikos sąlygomis analizei.

Devynioliktasis seminaras „Concept representation methods and approaches. Concept maps and ONTO6 framework as examples“ vyks 2022 m. spalio 27 d. 12.00 val. (VeGa aud. ir Microsoft Teams platformoje). Seminaras anglų kalba. Nuoroda: https://bit.ly/3MX92ef.

Apie seminaro pranešėją

Dr. Uldis Straujums yra Latvijos universiteto Rygoje (Latvija) profesorius. Jo mokslinių interesų sritys – žinių inžinerija, ontologijos, kognityviniai procesai, e. mokymosi metodikos ir aplinkos, programinės įrangos mokymosi tobulinimas, programinės įrangos testavimas ir derinimas. U. Straujums yra paskelbęs daugiau kaip 20 aukšto lygio publikacijų (H indeksas 3), dirbo programinės įrangos projektuose, dalyvavo planuojant ir įgyvendinant kelis nacionalinio masto informatizacijos projektus.

Pranešime apžvelgiami kelių sričių – filosofijos, lingvistikos, inžinerijos, matematikos ir konkrečiai žinių inžinerijos – požiūriai į sąvokos „konceptas“ apibrėžimą.  Parodomos lingvistinės sąvokų vaizdavimo formos ir nelingvistinės formos. Išsamiau aptariami sąvokų žemėlapiai ir autoriaus metodas, skirtas konkrečiai sričiai būdingoms sąvokoms nustatyti  (ONTO6 sistema).

Organizatorių vardu:

Prof. habil. dr. Remigijus Čiegis