Ilonos Veitaitės seminarasVilniaus universiteto Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos institutas tęsia prof. Vlado K. Gronsko seminarus, skirtus darnaus valstybės vystymosi mišrios ekonomikos sąlygomis analizei.

Dvidešimt ketvirtasis seminaras įvyks 2023 m. vasario 3 d. 12.00 val. VeGa auditorijoje. Nuotoliniu būdu seminarą galima bus stebėti Microsoft Teams platformoje: https://bit.ly/3JqLONJ

Jo tema – „Organizacijos žiniomis pagrįstas UML dinaminių modelių generavimo metodas“.

Seminarą ves VU Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos instituto lektorė dokt. Ilona Veitaitė (technologijos mokslai informatikos inžinerija). Fakultete Ilona Veitaitė dėsto dalykus susijusius su informacinėmis sistemomis, duomenų bazėmis, informacijos pateikimo internete technologijomis, skaitmeninėmis technologijomis, akademiniu ir informaciniu raštingumu skirtingų studijų programų Informacijos sistemos ir kibernetinė sauga, Ekonomika ir vadyba, Lietuvių filologija ir reklama, Finansų analitika studentams. Doktorantės tyrimų rezultatai pristatyti 13 tarptautinių ir 3 Lietuvos konferencijose, 6 tarptautiniuose seminaruose (stendiniai pranešimai) ir 1 doktorantūros simpoziume. 4 straipsniai paskelbti periodiniuose mokslo leidiniuose žurnaluose, nurodytuose Clarivate Analytics Web of Science duomenų bazės leidiniuose su citavimo indeksu. 7 straipsniai paskelbti konferencijų pranešimuose, referuojamuose Clarivate Analytics Web of Science duomenų bazėje. 9 straipsniai paskelbti recenzuojamuose konferencijų leidiniuose. 2 straipsniai kaip knygos skyriai publikuoti Springer knygų serijose, kurios priskiriamos kitiems recenzuojamiems periodiniams, tęstiniams ar vienkartiniams mokslo leidiniams.

Šiame seminare bus pristatoma Ilonos Veitaitės disertacija „Organizacijos žiniomis pagrįstas UML dinaminių modelių generavimo metodas“ (angl. „Enterprise Knowledge-Based UML Dynamic Models Generation Method“). Mokslinis vadovas – prof. dr. Audrius Lopata.

Pagrindinis tyrimo rezultatas – organizacijos žiniomis pagrįstas UML dinaminių modelių generavimo iš veiklos modelio metodas. Žiniomis grįstas generavimo metodas sujungia pagrindinius žiniomis grindžiamų metodų, ISO standartų ir MOF architektūros principus. Šis metodas suteikia galimybę kurti pažangius programinės įrangos kūrimo metodus. Atliekant tyrimą buvo išanalizuotas esamas veiklos meta-modelis ir panaudotas įvairių probleminių sričių UML dinaminiams modeliams generuoti. Siekiant įgyvendinti UML dinaminių modelių generavimą iš veiklos modelio, buvo sukurti nauji modelių transformacijos algoritmai.

Organizatorių vardu prof. habil. dr. Remigijus Čiegis