Meilė yra viena iš žmogaus vertybių. Ji – tvirčiausias gyvenimo pagrindas ir variklis. Meilės fenomeną analizuoja psichologijos, sociologijos, filosofijos, istorijos, komunikacijos ir kitos mokslo šakos. Istorikė Vilniaus universiteto Kauno fakulteto profesorė dr. Virginija Jurėnienė kviečia pažvelgti į įvairius meilės aspektus, kurie atsiskleidžia žymių Lietuvos istorinių asmenybių gyvenimuose.2023.02.14 Jurėnienės paskaita

Vasario 14 d. 15.30 val. J. Jablonskio auditorijoje paskaitoje „Kas ta meilė yr? Tarp asmenybės ir valstybės“, remiantis meilės teorijomis, bus aptariamos Vinco Kudirkos, Jono Basanavičiaus, Antano Smetonos, Vinco Mykolaičio-Putino, Kazio Griniaus ir net Valdo Adamkaus meilės moterims ir valstybei. Sužinosite, ar lietuvaičių meilės istorijos kito per 123 m.

Tai ne tik bulvarinės paskalos. Tai – modernios ir postmodernios Lietuvos visuomenės meilės paieškos. Ar meilė dalijama tarp valstybės ir moters? Kuri svarbesnė iš jų? Ar galima vesti Lietuvą? Meilės paieškos Lietuvos vadovų, vedlių ir intelektualų porose, siekiant nustatyti, kokia ji buvo.

Prof. dr. Virginija Jurėnienė – istorijos mokslų daktarė, profesorė, Vilniaus universiteto Kauno fakulteto „Meno vadybos“ studijų programos dėstytoja. Studijavo VU Istorijos fakultete, 2004 m. gruodžio 17 d. apgynė Lietuvos respublikos istorijos mokslų daktaro disertaciją „Lietuvių moterų judėjimas XIX a. pab. – XX a. pirmoje pusėje“. Pagrindinės mokslo tyrimo kryptys: Lietuvos moterų politinė veikla XX–XXI a., Lietuvos moterų judėjimas XIX a. pab.–XXI a., kultūrinis turizmas. Vadovėlio „Meno vadyba“ bendraautorė. Paskelbė per 100 mokslinių straipsnių. Skaitė pranešimus tarptautinėse konferencijose Taivane, Didžiojoje Britanijoje, Japonijoje ir kt. Pelnė VU mokslo laureatės vardą (2006), VU KHF mokslininko vardą (2009). Suteiktas Kauno miesto geriausios dėstytojos visuomenininkės vardas (2011), geriausios VU dėstytojos vardas (2012). Apdovanota Gabrielės Petkevičaitės – Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ (2014).