Kviečiame kovo 7 d. 12 val. M. Biržiškos a. dalyvauti Lietuvių kalbos instituto Raštijos paveldo tyrimų centro vyresniosios mokslo darbuotojos dr. Jurgitos Venckienės parengtos Petro Avižonio knygosLietuviška Gramatikėlė (1898–1899)sutiktuvėse.2023.03.07 Venckienės knygos pristatymas

Dvyliktoje serijos Bibliotheca Archivi Lithuanici knygoje publikuota Petro Avižonio Lietuviška Gramatikėlė (Sankt Peterburgas, 1898–1899) – faksimilė, dokumentinis perrašas su tekstologiniais ir dalykiniais komentarais bei straipsnis apie Avižonį.

Knygos rengėja dr. Jurgita Venckienė Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete baigė Lietuvių filologijos bakalauro ir Lietuvių kalbotyros magistro studijų programas. 2002–2006 m. studijavo Lietuvių kalbos instituto ir Vytauto Didžiojo universiteto doktorantūroje. 2007 m. apgynė disertaciją Lietuvių bendrinės kalbos pradžia: idėjos ir jų sklaida (1883–1901). Nuo 2007 m. dirba Lietuvių kalbos institute, Raštijos paveldo tyrimų centre, taip pat yra mokslo žurnalo Archivum Lithuanicum redaktorių kolegijos narė. Mokslininkės tyrimų sritis – lietuvių bendrinės kalbos formavimosi XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje istorija.

Daugiau apie naują leidinį skaitykite čia.