Humoreskos konkursas pataisytasBaigėsi Vilniaus universiteto Kauno fakulteto lituanistų organizuotas 2023 m. „Lietuvių kalbos dienų“ renginys – moksleivių kurtų humoreskų konkursas „Kvietimas mokytis lietuvių kalbos“. Gauta per 50 autorinių darbų iš įvairių Lietuvos mokyklų. Džiaugiamės sulaukę paraiškų ir iš didžiųjų miestų Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, ir iš kitų Lietuvos miestų bei miestelių: Ignalinos, Visagino, Druskininkų, Alytaus, Elektrėnų, Jonavos, Anykščių, Telšių, Kuršėnų, Kauno rajono Raudondvario ir Akademijos mokyklų. Dalyvavo visų amžiaus grupių mokiniai: jauniausias – antrokas Justas Anakurdovas (Varnos pietūs), vyriausia – abiturientė Marija Trofimišinaitė (Miegas?). Pirmasis savo tekstą Kodėl lokio trumpa uodega? į konkursą atsiuntė Gvidas Šulskus iš Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos, paskutiniai į konkurso traukinį įšoko Kauno Senamiesčio progimnazijos šeštokai ir septintokai.

Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Lietuvių filologijos ir reklamos studijų programos dėstytojų komisija įdėmiai perskaitė visus tekstus, pasidžiaugė dalyvių kūrybiškumu, gebėjimu juokauti ir mokytojų skatinimu kurti. Juk parašyti humoreską –  tikrai nelengvas darbas, nes, kaip žinia, juokas – dalykas rimtas. Vertindami darbus, atsižvelgėme į žanro reikalavimų bei konkurso sąlygų  laikymąsi ir nugalėtojais skelbiame šiuos darbus.

I grupė: geriausiai konkurso sąlygas atitinkantys darbai. Linksmai apie lietuvių kalbos problemas.

Išskyrėme po vieną nugalėtoją kiekvienoje amžiaus grupėje.

Domilė Makauskaitė (mokytoja Jolita Karosienė). Kaip jaunėlis sūnus namo grįžo. Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos 3 a klasės mokinė.

Aušrinė Raščiūtė (mokytoja Gabrielė Brazaitytė). Apie žargoną ir išmetamąsias dujas. Vilniaus „Saulės“ privačios gimnazijos 6 klasės mokinė.

Daivaras Laučiūnas (mokytoja Asta Jokšienė). L. Rėzos priekaištas / Autoritetas / Istorija. Elektrėnų profesinio mokymo centro 11 klasės mokinys.

II grupė: geriausiai humoreskos žanrą atitinkantys kūriniai. Taikliai pajuokauta, bet nieko apie kalbą.

Pažymėti kūriniai iš visų atsiųstų tekstų.

Ieva Nida Aleksevičiūtė (mokytoja Toma Norkienė). Auksinės žuvelės atmintis trunka tris sekundes. Kauno Simono Daukanto progimnazijos 7 f klasės mokinė.

Paulius Kolosovas. Eiti į kariuomenę? Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijos II a klasės gimnazistas.

Rūta Marija Lapinskaitė (mokytoja Brigita Fedorčak-Vyšniauskienė). Kaipgi jaustis? Kauno „Herojaus“ mokyklos 9 klasės mokinė.

Paskatinamasis prizas skirtas Kauno Senamiesčio progimnazijos 6 c klasės mokinei Luknei Lukoševičiūtei (mokytoja Daiva Martyncevienė) už tekstą Ką?.

Taip pat komisija už kūrybiškumą, idėjas apdovanoja Visagino „Verdenės“ gimnazijos 4 a klasę, atsiuntusią limerikus – trumpus  iliustruotus tekstelius, mokytoja Danguolė Savičienė.

Laimėtojus informuosime asmeniškai ir išsiųsime apdovanojimus.

Iki susitikimo kitų metų konkurse!